Ana SayfaPolitikaCHP ve HDP’den ortak isim: Darbe Komisyonu’nunda Erdoğan dinlensin

CHP ve HDP’den ortak isim: Darbe Komisyonu’nunda Erdoğan dinlensin

Meclis'te kurulan Darbe Araştırma Komisyonu'nun ilk toplantısında CHP ile HDP'nin komisyona davet edilerek dinlenmesini istedikleri ortak isimler arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da var.

HABER MERKEZİ – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP), 15 Temmuz darbe girişimini araştırmak için Meclis’te kurulan komisyon ilk toplantısını yaptı.

Gazete Duvar’ın haberine göre, toplantıda her iki parti de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın komisyona davet edilerek dinlenmesini istedi.

CHP ve HDP’nin sunduğu listede yer alan diğer ortak isimler ise eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan.

CHP ayrıca 10’uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile eski bakanlar Bülent Arınç, Yalçın Akdoğan, Sadullah Ergin ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın da komisyona çağrılmasını istiyor.

CHP’nin listesinde ayrıca Darbe Araştırma Komisyonu’na davet edilerek dinlenilmesi istenenler arasnda 5 genelkurmay başkanı da bulunuyor.