Ana SayfaGüncel4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali bugün başlıyor

4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali bugün başlıyor

HABER MERKEZİ – Uluslararası Boğaziçi Film Festivali bugün (1o Kasım) başlıyor. Festivalde birçok panel, atölye çalışması ve söyleşi sinema tutkunlarıyla buluşacak.

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Boğaziçi Film Festivali, 10-18 Kasım tarihleri arasında The Marmara Pera’da gerçekleştirilecek.

Festival pek çok panel, söyleşi ve atölye çalışmasına ev sahipliği yapacak. Bülent Turgut’ün moderatörlüğünde 13 Kasım’da düzenlenecek “Senaryonuzu Neden Kabul Etmedik?” panelinde Halid Şimşek, Timur Savcı, Zümrüt Arol Bekçe, Mehmet Demirhan ve Özgür Şeyben konuşacak.

14 Kasım’da İhsan Kabil’in moderatörlüğünde gerçekleştirilecek “Darbeler ve Türk Sineması” panelinde, yönetmen İsmail Güneş, Meltem İşler ve Veli Boztepe, darbeleri işleyen filmleri anlatacak.

Paul Cowan, Josef Erçevik Amado, Abdülhamit Avşar, Amer Shomali ve Elif Eda Tartar Karagöz’ün konuşmacı olarak yer alacağı “Türkiye’de ve Dünyada Belgesel Sinema Algısı” ile Ekin Türkmen, Matija Pisacic, Mernoush Esmaelpour, Nisan Dağ ve Pierre-Louis Garnon’un yer aldığı “Türkiye’de ve Dünyada Kısa Film Algısı” panelleri ise 16 Kasım’da yapılacak.