Ana SayfaGüncel“Gündüz, Işık, Gece” filmleri İstanbul Modern’de

“Gündüz, Işık, Gece” filmleri İstanbul Modern’de

HABER MERKEZİ – “Gündüz, Işık, Gece” sergisi kapsamında mimarlık dünyasının kült isimlerinden Louis Kahn ile ilgili belgesel ‘Silence and Light’ın da yer aldığı film programı 5-6 Kasım tarihlerinde İstanbul Modern’de gerçekleşecek.

İstanbul Modern Sinema, “Gündüz, Işık, Gece” sergisi kapsamında, TEPTA tarafından hazırlanan, tasarım ve aydınlatma odaklı bir film programına ev sahipliği yapıyor. Program 5-6 Kasım tarihlerinde İstanbul Modern’de gerçekleşecek.

Bu film programı içerisinde işbirliğinde bulunan markaları daha yakından tanıtacak belgesel niteliğindeki kısa filmlerin yanında, aydınlatma teması etrafında gerçekleştirilmiş, farklı yönetmenlere ait deneysel çalışmalar izleyiciye sunulacak.

Program kapsamında gösterilecek filmlerden bazıları Carlo Volf tarafından hazırlanan ve kendisinin Aarhus School of Architecture’daki çalışmalarını yansıtan ‘A Film About Light, Architecture and Health’, Pieter-Rim de Kroon yönetmenliğindeki ‘Dutch Light’ ve mimarlık dünyasının kült isimlerinden Louis Kahn ile ilgili belgesel ‘Silence and Light’.

Programın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Previous post
Björk "Notget" klibi ile büyüleyecek
Next post
Avrupa’nın en büyük yayın şirketi Türkiye’den çekiliyor