Ana SayfaGüncelKılıçdaroğlu’ndan ‘milliyetçilik’ çıkışı: 18 adayı Yunanistan’dan geri alacak mısınız?

Kılıçdaroğlu’ndan ‘milliyetçilik’ çıkışı: 18 adayı Yunanistan’dan geri alacak mısınız?

HABER MERKEZİ – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Binali Yıldırım’a seslendi, “Dillerinden milliyetçilik düşmüyor. Binali Yıldırım’a soruyorum. 18 adayı geri alacak mısın almayacak mısın? Milliyetçi misin değil misin?” diye sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaşamını yitirenlere sağlanan hakların çatışma ve operasyonlarda hayatını kaybedenlere sağlanmadığını söyleyen CHP lideri, ayrım yapıldığını ifade etti ve “Bu farkı ortadan kaldırmak için kanun teklifi vereceğiz” dedi.

Hükümetin dış politikasını da eleştiren Kılıçdaroğlu, “Tarihin en büyük yenilgisini yaşıyoruz” dedi, şöyle konuştu:

Suriye’den şehitlerimiz geldi. Kimin vurduğunu söyleyemiyorlar, birileri kızar diye. ABD, Rusya, İran orada herkesin yetkisi var bir bunların yok. Dış politikayı bu noktaya getirdiler. Bu hükümet dış politika konusunda her türlü tavizi verebilecek durumdadır.

Cumhurbaşkanı’na soruyorum, Putin’e ne söz verdiniz, ne taviz verdiniz? Bunu bilmek en doğal hakkımız.

Şanghay Beşlisi diyorlar. Şanghay Beşlisi diye bir şey yok. Özbekistan üye oldu ve Şangay Altılısı var. Ne olduğunu bilmiyorlar.

Ülkeyi ekonomiyi nasıl yöneteceklerini bilmiyorlar. Türkiye bir bataklığın içerisine doğru gidiyor.

Ege’de Yunanistan’a verilmemiş 18 ada var. Yunanistan’ın bayrağı var. Dillerinden milliyetçilik düşmüyor. Binali Yıldırım’a soruyorum. 18 adayı geri alacak mısın almayacak mısın? Milliyetçi misin değil misin?

Kıbrıs’ı da satmak istiyorlar.