Ana SayfaGüncelErdoğan’dan yeni yıl mesajı

Erdoğan’dan yeni yıl mesajı

HABER MERKEZİ – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yayımladığı yeni yıl mesajında “Sorunlarımızla birlikte kalkınmamızı, büyümemizi devam ettiriyor olabilmemiz, ülkemiz üzerinde emelleri olan çevreleri daha da kızdırıyor, daha da köpürtüyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni yıl mesajı yayımladı.

Mesajında, ‘2017’nin ülkedeki, bölgedeki ve dünyadaki tüm insanlar için hayırlara vesile olmasını’ temenni eden Erdoğan, ‘geride bırakılan 2016’nın pek çok üzüntü verici hadisenin üst üste yaşandığı bir yıl olduğunu’ söyledi.

Türkiye çapındaki bombalı saldırıları ve can kayıplarını anımsatan Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimine de değindi:

15 Temmuz darbe girişimi ise hiç şüphesiz, tarihimizin en alçak terör eylemi ve işgal girişimi olarak, sadece 2016’ya değil, Cumhuriyet dönemimize damgasını vurmuştur. Türkiye, 79 milyon insanıyla, darbe girişimi karşısında gösterdiği güçlü duruşla, bu felaketi, yeni bir dirilişe, yeni bir başlangıca çevirmeyi başarmıştır.

Erdoğan, Türkiye’nin Suriye’de süren “Fırat Kalkanı” operasyonuna da değindiği mesajında, operasyonla Türkiye’nin sınırlarının ‘temizlendiğini’ ifade etti.

Türkiye’nin içinden geçtiği süreci doğru tanımlamanın önemine işaret eden Erdoğan, mesajında özetle şunları söyledi:

İçinden geçtiğimiz dönemin adını doğru koymak gerekiyor. Türkiye, son yıllarda yeni bir istiklal harbi vermektedir. Milli birliğimiz, toprak bütünlüğümüz, kurumlarımız, ekonomimiz, dış politikamız, velhasıl devlet olarak bizi ayakta tutan tüm unsurlarımız büyük bir saldırı altındadır. Terör örgütleri, bu mücadelenin sadece görünen yüzleri ve maşalarıdır. Biz, asıl bu örgütlerin gerisindeki güçlerle mücadele halindeyiz.

Sadece ülkemiz değil, bölgemiz ve tüm dünya yeni bir döneme geçişin sancılarını yaşıyor. Şayet bu geçiş sürecini güçlü bir şekilde atlatır, hedeflerimizden kopmadan yolumuza devam edebilirsek, parlak bir gelecek bizi bekliyor. Bunun için birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sımsıkı sahip çıkmak zorundayız. Biz ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan dek devlet’ derken işte bunu kast ediyoruz.

Mesajında yapılan köprü, otoyol, fabrika gibi açılışlara da değinen Erdoğan, “Geleceğe ilişkin öngörülerde ülkemizin yeri orta gelir sınıfından üst gelir sınıfına geçmiş olarak tasavvur ediliyor. Sorunlarımızla birlikte kalkınmamızı, büyümemizi devam ettiriyor olabilmemiz, ülkemiz üzerinde emelleri olan çevreleri daha da kızdırıyor, daha da köpürtüyor” değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, “Türkiye’nin, 2023 hedeflerine mutlaka ulaşacağını, 2053 ve 2071 vizyonlarını mutlaka hayata geçireceğini” de kaydettiği mesajını ise “2017 yılının ülkemize, bölgemize ve dünyamıza güvenlik, huzur, mutluluk ve refah getirmesini temenni ediyorum” sözleriyle tamamladı.