Ana SayfaGüncel‘Işık ve Gölge’ sergisi 13 Aralık’ta

‘Işık ve Gölge’ sergisi 13 Aralık’ta

HABER MERKEZİ – İstanbul Fotoğraf Galerisi’nde gerçekleştirilen Timurtaş Onan Fotoğraf Atölyesi katılımcılarının fotoğraflarından oluşan, “Işık ve Gölge 2016 Seçkisi” adlı sergi 13 Aralık günü açılıyor. 

İstanbul Fotoğraf Galerisi’nde, galeri bünyesinde gerçekleştirilen Timurtaş Onan Fotoğraf Atölyesi katılımcılarının fotoğraflarından oluşan “Işık ve Gölge 2016 Seçkisi” adlı sergi 13 Aralık 2016 Salı günü saat 19:00’da açılıyor.

Sergide her fotoğrafçının fine art koleksiyon kağıdına basılı 2 şer siyah/beyaz fotoğraf yer alıyor. Sergi kitabında her fotoğrafçının dörder eseri bulunuyor.

Sanatçıların ‘anı yakalamaya’ çalıştıkları fotoğraflar için şu ifadeler kullanıyor:

Varlığından haberdar dahi olmadığımız, akıp giden zamanın kıyısındaki insanları kimi zaman bulutların, sislerin, ağaçların ve dalların arasından; kimi zaman dar mekanların, atölyelerin tozlu pencerelerinden sızan ışığın içinden, görsel bir metafor olarak algılıyoruz.

Timurtaş Onan Işık ve Gölge Atölyesi katılımcıları siyahı, beyazı, lekeyi ve ışığı büyülü bir şekilde kullandıkları fotoğraflar 7 Ocak tarihine dek İstanbul Fotoğraf Galerisi’nde görülebilir.

Fotoğraf: Hülya Ürpınar
Fotoğraf: Hülya Ürpınar

Sergide fotoğrafları yer alan sanatçıların isimleri şöyle:

Rafet Akalın, Gürkan Akıncı, Emel Arısan Yöney, Pınar Ballıkaya, Bige Baykoca Süslü, Beril Baytan, Fethi Baytan, Sinem Büte, Didem Büte Bahçecik, Caner Bostancı, Gürkan Emecan, Kaan Gürsal, Meltem İnanç, Vanda Kandiyoti Şalom, Seyhan Kırca, Mert Kitapçı, Niso Maçoro, Okan Özbilen, Erdal Seyhan, Tania Sisa, Nesrin Şahin, Tülin Şahin Safi, Esra Tunçel Akalın, Özlem Uçarkuş, Mümtaz Uysal, Hülya Üçpınar, Seda Welsh, Güneş Yalkın ve Aslıhan Yoğurtçu.