Ana SayfaGüncelKosovalı ressamlardan İstanbul’da sergi: Göçmen Renkler

Kosovalı ressamlardan İstanbul’da sergi: Göçmen Renkler

HABER MERKEZİ – Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Kosovalı 6 ünlü ressamın eserlerini ‘Göçmen Renkler/Ngjyra Emigrantë’ adlı sergi ile İstanbul’da bir araya getiriyor. 

Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Kosovalı 6 ünlü ressamın eserlerinin yer aldığı ‘Göçmen Renkler/Ngjyra Emigrantë’ adlı sergi 16 Ocak’ta Beşiktaş Belediyesi Kültür Merkezi’nde açılıyor.

Sergide, Kosovalı ünlü ressamlar İsmet Bölükemini, Pesent Doğan, Daut Hamolar, Eşhref Qahili, Gültekin Serbest ve Fevzi Tüfekçi’nin eserleri yer alacak.

Eşhref Qahili’nin eseri
Fevzi Tüfekçi’nin eseri

Bu sergilerin devamının geleceğini belirten Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Gülen Aksu Türker şunları söyledi:

Kosova’yı kardeş ülke Türkiye’de tanıtma faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Bizimle aynı amaca gönül vermiş, uluslararası sergilerde eserleri yer alan, ödüllü Kosovalı ressamlarımızın destekleri bizim için çok değerli. Bu kapsamda dünya çapında tanınmış Kosovalı ressamlarımızı karma bir sergide Türkiye’deki sanatseverlere ulaştırmak için önayak olduk. Önümüzdeki yıllarda buna benzer başka sergiler de açacağız.

6 sanatçıya ait 30 eserin yer alacağı sergi, 23 Ocak 2017 tarihine kadar Beşiktaş Belediyesi Kültür Merkezi’nde gezilebilir.

Previous post
HDP'ye saldıranları ikna etmek isteyen polis yaşamını yitirdi
Next post
İstanbul'da bir teleferik hattı projesi daha