Ana SayfaGüncelAntep’te polise iki ayrı saldırı

Antep’te polise iki ayrı saldırı

HABER MERKEZİ – Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik saldırıda 1 polis yaralandı. Çıkan çatışmada 1 kişi öldürüldü, bir diğer saldırgan ise kaçtı. Çatışma ilgili açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, yaşanan olayın İzmir’dekine benzer olduğunu söyledi. Akşam saatlerinde ise devriye gezen polislere yönelik silahlı saldırı gerçekleşti.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde saat 15.15 sıralarında bir çatışma meydana geldi.

Çatışmada bir kişi vurulurken bir kişinin de kaçtığı belirtildi.

Gaziantep Valiliği, olayda 1 polis memurunun hafif yaralandığını açıkladı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, saldırının Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası araç giriş kontrol bölümündeki polis noktasına yönelik olduğu belirtildi.

Kurtulmuş’tan açıklama

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Antep’teki olayın, “İzmir’deki olaya benzer olduğunun anlaşıldığını” ifade etti.

İzmir’de Bayraklı Adliyesi’nde 5 Ocak’ta 16.30 sıralarında gerçekleştirilen saldırıda, adliye otoparkına giremeyen saldırganlar bombalı aracı patlatmıştı. Buradaki çatışmada bir polis ile bir adliye çalışanı yaşamını yitirmişti.

‘Canlı bomba’ iddiası

Reuters’a bilgi veren bir güvenlik yetkilisi de Antep’te emniyet müdürlüğüne girmeye çalışan saldırganın canlı bomba olduğunu söyledi.

2016’nın Mayıs ayında Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü’ne bomba yüklü araçla yapılan saldırıda 3 polis hayatını kaybetmişti.

Antep’te ikinci saldırı

İl Emniyet Müdürlüğü’nün önündeki çatışmanın gerçekleştiği Antep’te ikinci bir saldırı olayı da saat 19.30’da devriye görevini sürdüren polis aracına gerçekleştirildi.

Kavaklık Mahallesi’nde devriye gezen polis aracına yanından geçen bir otomobilden silahlı saldırı düzenlendi.

Açılan ilk ateşe polislerin de anında karşılık vermesiyle kısa süreli bir çatışma çıktı.

Yaya olarak kaçmaya çalışan saldırganlardan 1’i yakalanarak gözaltına alındı.

Kaçan 2 saldırganın yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.