Ana SayfaGüncelENKA Tiyatro Buluşmaları 24 Ocak’ta başlıyor

ENKA Tiyatro Buluşmaları 24 Ocak’ta başlıyor

HABER MERKEZİ – ENKA Kültür Sanat, Tiyatro Buluşmaları kapsamında perdelerini seyirciye açıyor. İlk hafta sezonun iddialı oyunlarından ‘İçerdekiler’, ‘Kundakçı’ ve ‘O/Hakkâri’de Bir Mevsim’ sahnelenecek.

ENKA Kültür Sanat, Tiyatro Buluşmaları 29. yılında dopdolu içeriğiyle 24 Ocak’ta başlıyor.

Etkinlik 24 Ocak Salı saat 20.30’da, Melih Cevdet Anday’ın İçerdekiler adlı eseriyle başlıyor.

Semaver Kumpanya oyuncuları Mustafa Kırantepe, Nihal Yalçın ve Serkan Keskin’in etkileyici performanslarıyla dikkat çektiği oyun toplumdaki baskının en tepeden en aşağı inişini bir anlatım ve gözlem kabiliyetiyle ortaya koyuyor.

Rus yazar Grigory Gorin’in imzasını taşıyan geçtiğimiz yılın “En İddialı 10 Oyunu” arasında gösterilen Kundakçı, Oyun Atölyesi tarafından sahnelenecek.

Sezonun kaçırılmaması gereken performansları arasında yer alan oyun, 25 Ocak Çarşamba akşamı seyirciyle buluşacak.

Etkinlikte haftanın son performansı ise ‘Sarı Sandalye’nin Ferit Edgü’nün aynı adlı eserinden tiyatroya uyarladığı O/Hakkâri’de Bir Mevsim oyunu oluyor. İlk gösterimi 20. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında olan oyun, Kürt illerine yolu düşen bir yabancının hikayesine odaklanıyor.

26 Ocak Perşembe akşamı saat 20.30’da İbrahim Betil Oditoryumu’nda sahnelenecek oyunda Kutay Sandıkçı, Gizem Ancı Aktepe, Gizem Taştan, Doğa Nalbantoğlu, İlyas Özçakır, Ozan Çelik, Yusuf Tan Demirel rol alıyor.

40 TL (tam) ve 20 TL (öğrenci) olarak fiyatlandırılan etkinlik biletlerine; Biletix, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve ENKA Kültür Sanat Gişesi’nden ulaşılabilir

Şubat ve Mart ayı boyunca devam edecek olan etkinliğin programına facebook, instagram ve twitter adreslerinden ulaşılabilir.