Ana SayfaGüncelEski vekil Aydın: Teklife ‘Evet’ demek, MHP’nin tasfiyesi olur

Eski vekil Aydın: Teklife ‘Evet’ demek, MHP’nin tasfiyesi olur

HABER MERKEZİ – Anayasa değişiklik teklifine ilişkin değerlendirmede bulunan MHP eski milletvekili Koray Aydın, teklife ‘Evet’ demenin “MHP’nin göz göre göre tasfiye edilmesinin vebalini üstlenmek demek” olduğunu söyledi ve partililere çağrıda bulundu.  

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski milletvekili Koray Aydın, yazılı bir açıklama ile Anayasa değişiklik teklifine ‘Evet’ demenin, MHP’nin tasfiyesine destek vermek anlamına geldiğini söyledi.

MHP’de kongre tartışmaları esnasında başkan adaylığını koyan eski vekil Aydın, açıklamasında ‘başkanlık sistemini’ de içeren değişiklik teklifini MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözleriyle eleştirdi:

Sayın Bahçeli’nin 9 Mart 2016 tarihli yazılı açıklamasında işaret ettiği gibi bu teklif, ‘yalnızca bir kişinin egolarını tatmin etmek, mevki tutkusunu karşılamak ve kişisel kariyer açlığını doyurmak için parlamenter sisteme neşter vurmaya teşebbüs ederek geçmişe sünger çekilmesi, 93 yıllık Cumhuriyet mirasının hiçe sayılması anlamına’ gelmektedir.

Anayasa değişikliği teklifinin kuvvetler ayrılığı ilkesinin tam tersini getireceğini ve demokratik hukuk devletinin temel unsurlarını ortadan kaldırma amacı taşıdığını kaydeden Aydın, MHP’li vekillere çağrıda bulunarak teklife ‘Hayır’ denmesi gerektiğini vurguladı.

Aydın, şunları söyledi:

İktidara gelmek için sistemin doğası gereği birinci ve ikinci partilerin yarışını öne çıkaran bu ucube sisteme evet demek, milliyetçi-ülkücü hareketin en büyük eseri MHP’nin göz göre göre tasfiye edilmesinin vebalini üstlenmek demektir.