Ana SayfaEkolojiİstanbul’daki ‘Artvin’e Ses Ver’ konserine OHAL yasağı

İstanbul’daki ‘Artvin’e Ses Ver’ konserine OHAL yasağı

HABER MERKEZİ – “Artvin varsa ben de varım” kampanyası kapsamında İstanbul’da düzenlenmesi planlanan konser, valilik tarafından OHAL gerekçesiyle yasaklandı.

Artvin Cerattepe’de Cengiz Holding’in madencilik faaliyetlerine karşı “Artvin varsa ben de varım” sloganıyla başlatılan uluslararası kampanya kapsamında sivil toplum kuruluşları ve platformların İstanbul’da bugün düzenleyeceği konser, valilik tarafından yasaklandı.

Artvin STK ve Platformları tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

Pazar günü Küçükçiftlik Park’ta 18 sanatçının katılımı ve desteğiyle yapılması planlanan “Artvin’e Ses Ver” adlı dayanışma konserimiz, İstanbul Valiliği’nin OHAL kapsamındaki keyfi ve anti demokratik uygulamaları nedeniyle yasaklanarak iptal edilmiştir. Etkinliğimizin iptalini üzülerek kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Artvin’deki çeşitli dernek ve vakıfların oluşturduğu Artvin STK ve Platformları, Suriye’den Yunanistan’a, Tunus’tan Avustralya’ya kadar 16 ülkeden kişilerin, “Artvin Varsa Ben de Varım” mesajını verdiği bir destek videosu hazırlamıştı.

Konserde kimler vardı?

Oyuncu Hakan Bilgin’in sunumuyla gerçekleştirilmesi planlanan konserde, Edip Akbayram, Cahit Berkay, Onur Akın, Hüseyin Turan, Erdal Güney, Mehmet Gümüş, Taner Öngör, Bayar Şahin, Yasemin Göksu, Türkü Akbayram, Marsis, Aydoğan Topal, Teoman Kumbaracıbaşı, Tanju Topal, Yusuf Aydın, İbrahim Özbayrak, Bahadır Ural ve Erkut Küçükşahin sahne alacaktı.