Ana SayfaEkonomiMadagaskar’da konuşan Erdoğan: Türkiye ekonomide adeta başarı hikayesi yazdı

Madagaskar’da konuşan Erdoğan: Türkiye ekonomide adeta başarı hikayesi yazdı

HABER MERKEZİ – Madagaskar’da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye, son dönemde ekonomi alanında çok önemli ilerlemeler kaydetti, adeta bir başarı hikayesi yazdı” diye konuştu.

Türk Lirası’nın dolar ve euro karşısında değer kaybı sürerken, Türkiye’de yerel ve yabancı markalar kepenk indirirken ve hükümet yetkilileri dahi ‘kriz’i dillendirirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ekonominin ‘başarılı olduğu’ yönünde bir açıklama geldi.

Türkiye-Madagaskar İş Forumu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin ekonomide ‘adeta bir başarı hikayesi yazdığını’ söyledi.

Erdoğan’ın Madagaskar’daki konuşmasından öne çıkan kısımlar şöyle:

Ekonomi

Türkiye, Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan konumu ile son dönemde ekonomi alanında çok önemli ilerlemeler kaydetti, adeta bir başarı hikayesi yazdı. Ulaştırmadan enerjiye, eğitimden sağlığa kadar her alanda dev projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz.

‘FETÖ’ çağrısı

FETÖ terör örgütünün maalesef Madagaskar’da da uzantıları bulunuyor. Bunların ne derece de tehlikeli olduklarını biz bizzat yaşayarak öğrendik. Madagaskar’daki yapılanmalarına ilişkin gerekli önlemleri özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızla değerlendirdik ve belli adımların atılacağına inanıyorum.

Previous post
THY, 327 seferini iptal etti
Next post
Fitch'in Türkiye notu değişmedi: Negatif