Ana SayfaGüncelMehmet Aslan ifadesinin ardından serbest bırakıldı

Mehmet Aslan ifadesinin ardından serbest bırakıldı

HABER MERKEZİ – MHP’nin İstanbul milletvekilli adayı ve oyuncu Mehmet Aslan, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlamasıyla ifade verdi. Emniyet ifadesinin ardından Aslan serbest bırakıldı. Aslan, emniyette verdiği ifadede suçlamaya konu olan Tweet’i şoförünün attığını söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) İstanbul milletvekili adayı olan Mehmet Aslan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Attığı Tweet’ler nedeniyle hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenilen oyuncu Mehmet Aslan’ın, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlamasıyla emniyette ifade verdiği belirtildi.

‘Tweet’i şoförüm attı’

Aslan, emniyette verdiği ifadede suçlamaya konu olan Tweet’i şoförünün attığını söyleyerek kendisini savundu.

Aslan ifadesinde yılbaşı gecesi bir eğlence mekanında olduğunu ve cep telefonunu şoförüne verdiğini ileri sürdü. Gece saat 04.00 sıralarında Reina saldırısı olduktan sonra şoförünün yanına geldiğini belirten Aslan, şunları söyledi:

Meydana gelen terör olayından dolayı infiale kapılarak bana sormuş olduğunuz tweeti ve başka bir tweeti benim hesabımdan attığını ve daha sonrasında bu tweeti sildiğini söyledi. Bu tweeti sildikten sonra durumu yatıştırma amaçlı iki paylaşımda daha bulunduğunu söyledi. Bunun üzerine telefonumu kontrol ettiğimde sayfamda bu paylaşımın bulunmadığını silinmiş olduğunu gördüm.

Emniyet ifadesinin ardından Aslan, serbest bırakıldı.

  MHP’li Belediye Meclis Üyesi: Olası referandumda taban ‘Hayır’ diyecek
Previous post
Afganistan'da kadınlar IŞİD'e karşı direnişe geçti
Next post
Dava sonuçlanmadan 50 haneli köy HES nedeniyle sular altında kaldı