Ana SayfaGüncelSağlık raporu ‘kayıp’, tahliye yok, Ahmet Türk kelepçeli

Sağlık raporu ‘kayıp’, tahliye yok, Ahmet Türk kelepçeli

HABER MERKEZİ – Ahmet Türk’ün tahliyesini sağlayacak olan ve mahkemenin beklediği raporun akıbeti bilinmezken, Türk’ün hastane çıkışı çekilen bir fotoğrafı sosyal medyada paylaşıldı. Fotoğraf için yapılan yorumlarda tahliye kararı verilmemesine tepki gösterildi. 

24 Kasım 2016 tarihinde tutuklanan 74 yaşındaki Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, sağlık sorunlarına rağmen halen Elazığ T Tipi Cezaevi’nde tutuluyor.

Kalp pili taşıyan Ahmet Türk için tahliye talebiyle hazırlanan sağlık raporu Adli Tıp’a ulaşsa da mahkeme henüz karar vermiş değil.

Bu konuyla ilgili bir açıklama yapan HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım “Mahkemenin hala neden bu raporun gereğini yerine getirmediğini anlamakta güçlük çekiyoruz” demişti.

Yıldırım, Türk’ün sağlık durumunu ise “durumunun çok iyi olduğunu da ifade edemeyiz, ama çok kötü bir sağlık koşulunun olduğunu da söyleyemeyiz” sözleriyle tarif etmişti.

Türk’ün avukatlarından Zeynep Boztoprak ise Türk’ün kalbinde pil ve gözlerinde katarakt olduğunu olduğunu, belirli aralıklarla sağlık kontrolüne götürülmesi gerektiğini belirtirken, tahliye sürecinin uzatılarak kendisine eziyet çektirildiğini söyledi.

Bir fotoğraf 

Ahmet Türk’ün tahliyesini sağlayacak olan ve mahkemenin beklediği raporun akıbeti bilinmezken, Türk’ün hastane çıkışı çekilen bir fotoğrafı sosyal medyada paylaşıldı:

Fotoğrafla ilgili yapılan bazı yorumlar ise şöyle:

‘Serbest bırakın’ çağrıları

Akademisyen, şair, yazar, gazeteci ve hukukçuların yer aldığı 142 isim, ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla tutuklu bulunan Ahmet Türk’ün serbest bırakılmasını talep etmişti.

Türk’ü iki kez ziyaret eden CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey de “Ahmet Türk’ün sağlığı giderek daha kötüleşiyor. Acil ve adil bir karar alınmasını bekliyoruz” açıklamasında bulunmuştu.

Previous post
Trump'a karşı yapılan 'Kadın Yürüyüşü'ndeki dövizler arşivleniyor
Next post
Onur Yürüyüşü davası: Gözaltında işkence gördük