Ana SayfaGüncelAhmet Türk’ten Baykal’a teşekkür ziyareti: Barış ortamı dışında yaşama şansımız yok

Ahmet Türk’ten Baykal’a teşekkür ziyareti: Barış ortamı dışında yaşama şansımız yok

HABER MERKEZİ – Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, gözaltına alındığı gün Mardin’e giden CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Türk görüşmede, “Barış ortamı dışında yaşama şansımız yok” dedi.

Görevden alındıktan sonra tutuklanan ve 43 gün tutukluluğun ardından kısa süre önce tahliye olan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, gözaltına alındığı gün Mardin’e giden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ı Meclis’te ziyaret etti.

Duvar’da yer alan habere göre Türk, görüşmede, “Barış ortamı dışında yaşama şansımız yok” dedi.

Baykal ise “Siyaset sıkıntılı dönemler hep yaşar. Ama o ortamlarda dahi insan insana muhtaçtır. Barış içinde yaşamak ortamını bulmalıyız. O doğrultuda büyük adımlar atılacağına inanıyorum” çağrısında bulundu.

Türk gazetecilerin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşüp görüşmeyeceği yönündeki sorusuna ise “Teşekkür etmek istiyorum. Arayıp telefonla ya da yüz yüze görüşerek teşekkür edeceğim. İnsani bir duyguyla çağrısı oldu. Ben de teşekkür edeceğim. Düşüncelerimiz farklı ama insan olarak çağrısı önemliydi” yanıtı verdi.

Previous post
İstanbul'da aralarında HDP İl Yöneticisi'nin de olduğu 4 kişi tutuklandı
Next post
Ahmet Şık: Silivri'nin bizden sonraki konukları bu dönemin tetikçileri olacak