Ana SayfaGüncelBir zamanlar AKP’lilerin ‘gururu’ olan eski kaymakam ‘FETÖ’den tutuklandı

Bir zamanlar AKP’lilerin ‘gururu’ olan eski kaymakam ‘FETÖ’den tutuklandı

HABER MERKEZİ – Darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alınan Beytüşşebap eski kaymakamı Kadir Güntepe Tokat’ta çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe tutuklandı.

Güntepe, Kayseri’de 14 gün önce gözaltına alınarak Tokat’a getirilmişti.

Güntepe hakkında

Kadir Güntepe, Beytüşşebap kaymakamı olduğu dönemde HDP’li siyasetçilere sataşmasıyla biliniyor.

Güntepe’nin HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü ile tartışması ise bir ara gündem olmuştu.

HDP’li Encü, “Tahir Adıyaman’ı vuranlar Ford Ranger’la kaçtı” haberini Twitter’dan paylaşarak “Beytüşşebap Kaymakamı Ak trolluğu bırakmış şimdi jitemci görevini üslenmiş” demişti. Bunun üzerine HDP’li Encü’ye laf atan Güntepe, “Bana bak çapsız vekil! O mesajı tıpış tıpış sileceksin! Değil sen, feriştahınız gelse mücadelemden vazgeçmeyeceğim!” sözlerini sarf etmişti.

Encü ise “Telaşlanma Kaymakam efendi! Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkma gibi bir kötü huyu var” diye yazmış ve şunları söylemişti:

Senin kaymakamı olduğun ilçede bile %81 oy almışım. Saygı duyacaksın. Bu halkın iradesine karşı hadsizlik yapmayacaksın. Uzaktan kumanda edilen bir mülki amir -ki kendisi troll’üğü ile meşhur- gelip bize posta koyacak ve biz de geri adım atacağız, öyle mi? Yemezler.

Öte yandan Güntepe’nin adının duyulduğu bir diğer olay da yaptığı ziyaretlerden birinin Twitter’da “JÖH PÖH” adlı ırkçı bir hesaptan paylaşılması olmuştu.

Söz konusu hesaptan silinen Tweet, olduğu gibi Güntepe’nin hesabından da paylaşılınca ‘yanlış hesaptan’ paylaştığı düşünülmüştü.

Sosyal medyada çok sayıda kullanıcı daha önce ırkçı ifadelerle, küfürlerin paylaşıldığı hesabın Güntepe tarafından yönetildiğini yazmıştı.

Ayrıca eski kaymakam Kadir Güntepe, AKP’li siyasetçilerin önemsediği bürokratlarından biriydi.

Öyle ki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek attığı bazı Tweet’ler ile takipçilerine Kadir Güntepe’yi takip etmelerini tavsiye etmişti.