Ana SayfaGüncelYAŞAM EYLEMİ | Bu haftanın kelimeleri farklı ve keşif merakı…

YAŞAM EYLEMİ | Bu haftanın kelimeleri farklı ve keşif merakı…


AYTÜL HASALTUN


İyi haftalar dileyerek başlamak istiyorum. Eğer hayalleri olan biriyseniz işiniz çok ve yükünüz ağırdır muhtemelen. Hayallerinizle kol kola bulutların üzerinde gezinirken ayaklarınızın toprağa basması lazım zira. İşte bunun için ‘çoook’ işinizin hazırlığını iyi yapmak ve sizi hayalperest olmakla yargılayanlarla mücadele etmek için ise kararlı olmak ve tutum almak gerekir.

Hazır mısınız hafta başlıyor…

Bu haftanın kelimeleri ‘farklı’ ve ‘keşif merakı’… Değiştirmek için kaşif ruhlu olmak, korsanlarla mücadeleye hazır olmak ve denizin ortasında çırılçıplakken donanımlı olmak gerekir çünkü. Çalışmaya başlarken ortamınızı da hazırlamak uygun olacaktır. Yeni havalanmış bir odada çalışmak, odaklanmanızı sağlayacak bir dilek köşesi belki bir mum ışığı, mekana yayılan hoş bir koku, terlediğinizde kurulanacağınız bir havlu ve üşüdüğünüzde sırtınıza alacağınız bir hırka gibi enstrümanları da yakınınızda bulundurmak, yaptığınız işe ve kendinize gösterdiğiniz özen de fark yaratacaktır.

Mekanı hazırladıktan sonra sırtüstü yere uzanarak başlıyoruz:

  • Bir süre dilerseniz gözleriniz kapalı dinlenerek başlayın. Dinlenme bir süre sonra dinlemeye dönüşücektir. İzin verin o ana kadar bedeniniz iyice dinlensin. Kasılmış olan beden parçalarınız gevşesin ve rahatlasın. Nefesiniz hiçbir kaygı yaşamadan rahatlıkla bedeninizde dolansın dursun.
  • Dinleme aşamasına geçtiğinizde size kendini hatırlatan bir beden parçanız var mı ona bakın. Eğer varsa bir süre o parçaya nefes almak ve rahatlaması için neye ihtiyacı olduğunu düşünmek iyi olabilir.
  • Daha sonra 20 farklı pozisyon ile yerde uzanmayı deniyor olacağız. Kendinizi yatağınızda gibi düşünebilirsiniz ve pozisyon aldıktan sonra yavaş yavaş ona kadar saymanız iyi olacaktır.
  • Bu çalışmanın temeli kendinize sürprizler yaratmak, denemekten korkmamak ve aynı zamanda rahat bir ısınma yapmaktır.
Previous post
1 yıl önce istifa eden akademisyen de KHK ile ihraç edilmiş
Next post
Ahmet Şık: Yarın RETÖ davası olursa ben yine tutuklanırım