Ana SayfaGüncelYAŞAM EYLEMİ | Dans risk almak demektir

YAŞAM EYLEMİ | Dans risk almak demektir


AYTÜL HASALTUN


Kim demiş dans / hareket hayat değildir diye. Herşeyden önce dans için cesur olmanız gerekir. Tüm gözler üzerinizdeyken hareket etmek cesaret gerektirir. Ya ayağınız takılır da düşerseniz. Hayatta da öyle, kendinizce, bildiğiniz gibi yaşamak toplumun her kesimi tarafından kabul edilmeyebilir. Dans risk almak demektir. Bir hareketi yapamayacağınızı öngörseniz bile denemeniz gerekir. Hayatta da öyle, yeniye / denemeye açık olmak sizi geliştirir. Dansta daha yukarıya çıkmak için dizlerinizi kırmayı iyi bilmeniz gerekir. Hayatta da öyle. Öldürmeyen acı güçlendirir.

Bazen en büyüğünü kendi kendimize yaparız. O yüzden şu sözleri benden sıklıkla duyacaksınız: Lütfen kendinizi yargılamayın ve her ne yapıyorsanız yapın hareketinizi savunun. İçinizden nasıl geliyorsa öyle hareket edin, bırakın müzik sizi bir yolculuğa çıkarsın. Koca koca anlamlar yüklemeden. Hiçleştirip değersizleştirmeden sadece dans edin. Dans sadece danstır, ama bazen kendini bilmek için dansedilir, bazen unutmak için bazen biraz gevşemek için bazen hatırlamak için bazen değiştirmek için bazen de söyleyemediklerimizi ifade etmek için.

Sebebiniz her ne olursa olsun gün içerisinde sevdiğiniz bir müzikle birlikte biraz hareket etmek sizi canlandıracak ve iyi hissettirecektir.

İyi haftalar dilerim…

Previous post
Önder: Bu yol ‘Hayır’a çıkacak, buram buram 7 Haziran kokusu var
Next post
Oscar Ödülleri 'yanlışlıkla' da olsa sahiplerini buldu