Ana SayfaGüncelOkul müdürü 100 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulundu

Okul müdürü 100 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulundu

HABER MERKEZİ – Ankara Haymana’da lise müdürü S.K., erkek öğrencileri cinsel istismara maruz bıraktığı iddia edildi. Olay sonrası, 100 öğrencinin BİMER’e şikayette bulunduğu ve müdürün görevinden uzaklaştırıldığı öğrenildi. Görevden uzaklaştırılan S.K. adli soruşturma açılmadı.

Ankara Haymana Nuri Bektaş Anadolu Lisesi müdürü S.K. isimli erkek hakkında okulun pansiyonunda kalan erkek öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla soruşturma açıldı.

Birgün’den Serbay Mansuroğlu’nun haberine göre 100 civarında öğrenci ve velinin Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) şikayette bulunması üzerine S.K. hakkında soruşturma açıldı.

Yarıyıl tatilinde Milli Eğitim Bakanlığı’nca görevlendirilen müfettişler tarafından yürütüldüğü belirtildi.

Soruşturma kapsamında pansiyonda kalan 200 öğrencinin ifadesinin alınmaya başlandığı öğrenildi.

Adli soruşturma yok

Nuri Bektaş Anadolu Lisesi Müdürü S.K., hakkındaki Cinsel taciz ve cinsel istismar iddialarının ciddiyetinin anlaşılması üzerine görevden uzaklaştırıldı ancak adli soruşturma açılmadığı ifade edildi.

Öğretmenlerden bazıları bu konuda uzun zamandır duyumları olduğunu, ancak ellerinde somut bir delil olmadığı, okul ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden çekindikleri için herhangi bir şey yapamadıklarını belirtti.

Öte yandan bazı öğrenciler ise, “Hangi öğretmenden yardım isteyebileceğimizi, hangi öğretmene güvenebileceğimizi bile bilemedik. Son çare olarak aklımıza gelen BİMER oldu” şeklinde konuştu.