Ana SayfaEkolojiYAŞAM EYLEMİ | Bir şal

YAŞAM EYLEMİ | Bir şal


AYTÜL HASALTUN


Nesnelerle çalışmak son derece keyiflidir. İşin oyun ve eğlence kısmına daha kolay geçiş yapmanızı sağlarlar. Çalışmaya devam ettikçe nesnenize yüklediğiniz anlamlar olabilir. Her şey bittiğinde onun hissettiğiniz şey değil de olduğu şey olduğunu unutmamanız önemlidir.

Bir şalla çalışmaya ne dersiniz? Yine başlamadan önce şalı elinize alın ve biraz inceleyin. Hafif mi ağır mı? Püsküllü mü sade mi? Şeffaf mı değil mi?

Onun özelliklerini kullanarak hareket etmeye başlayabilirsiniz. Hafifse hafifliğini kullanmak, şeffafsa şeffaflığını kullanmak gibi.

Eğer küçük hareketlerle başladıysanız giderek hareketlerinizi büyütebilir ve daha akıcı hareket etmeye özen gösterebilirsiniz.

Şallar bedeninizle spiral hareketler yapmak için çok elverişlidirler. Farklı seviyeleri kullanarak ve dilerseniz müzik eşliğinde, dilediğiniz kadar şalınızla dans edebilirsiniz. Bitirdiğinizde şalınızı biraz sallayıp eski haline getirmeyi unutmayın.

Yine bitirdiğinizde sürecinizi yazmak için güncenizi kullanabilirsiniz. Şalınızla dans etmek sizin için nasıldı? Şal, sizde neleri çağrıştırdı? Ve bu dansın bir ismi/başlığı olsa ne olurdu? Peki bu dansın son cümlesi ne olurdu?

Sevgilerimle ve her zaman nezaket, cesaret ve iyilikle…

Previous post
Kitap ve mektup yasakları, zorla sevkler, işkence iddiaları: Cezaevlerindeki hak ihlalleri Meclis gündeminde
Next post
Trump'tan İran'a uyarı