Ana SayfaGüncelYAŞAM EYLEMİ | Her gün yeni bir gün

YAŞAM EYLEMİ | Her gün yeni bir gün


AYTÜL HASALTUN


En zoru insanın kendisine karşı dürüst olmasıdır. Herkesi kandırabilirsiniz ama başınızı yastığa koyduğunuzda mahkeme başlar. İyi ve kötü arasındaki salıncak sallanır durur. İyi ki de öyle olur. Sorguladıkça gelişir ve değişiriz çünkü. Acı da verse deneyimlerimizle öğreniriz. Ve hepimizde doğuştan varolan yaşamı çoğaltma güdüsüyle, yeni bir güne uyanacağımızı biliriz. Yeni bir gün öğrendiklerinizden çıkardığımız derslerle doludur çünkü.

“Daha”yı arar dururuz.

Duygularınızın girdabına kapıldığınız zor günlerde, ağır basan duygunuzun ne olduğunu bulmanız önemlidir. Kızgınlık, yetersizlik, yalnızlık, sıkışmışlık… Peki bu duyguyu bedeninizin hangi parçasında hissediyorsunuz? Şimdi bir süre için ellerinizi bedeninizin o bölgesinde tutun ve derin nefesler alıp verin. Kendinize yeterli zamanı tanıdıktan sonra şu sorunun cevabını araştırın: “Ne yapmaya ne için ihtiyacım var?”

Cevap hemen gelecektir, bedeninize güvenin. Biraz hava, taze bir meyve, biraz uyumak, belki yürümek… Ve her şeyden önemlisi, duygularınızın geçici olduğunu bilmeli ve buna güvenmelisiniz.

Nezaket, cesaret ve iyilikle…

Previous post
🎵 | 'Where's The Revolution': Depeche Mode’un yeni albümünden ilk şarkı
Next post
İhraç edilenlerin en az 115'i Barış İçin Akademisyenler'den