Ana SayfaGüncelYAŞAM EYLEMİ | Yön değiştirin

YAŞAM EYLEMİ | Yön değiştirin


AYTÜL HASALTUN


Hayatta da öyle olmaz mı? Bazen kaybolabilirsiniz. Belki geri dönmek belki başka bir sokağı denemek gerekir. Bugün eklemlerimizle çalışıyor olacağız. Yön değiştirmek için kullandığımız eklemlerimizle.

Lütfen ayağa kalkın ve sevdiğiniz bir müziği açın.

Yavaş yavaş açılmak için önce çok zorlamayan hatta ısınma diyebileceğimiz hareketlerle başlayabilirsiniz. Önce ayaklar. Sırayla bir sağ bir sol ayağınız liderlik yapsın. Bir ayağınızın topuğunda kalın ve parmak uçlarınızla başka bir yöne doğru hareket etsin. Yeni yönünüzü bulduğunuzda orada içinizden geldiği gibi hareket edin. Öne doğru adım atın, dönün, dizlerinizi kırın… Canınız ne yapmak istiyorsa.

Yavaş yavaş bu yön değiştirme halinin daha oyuncul kısmına geçeceksiniz, lütfen kendinizi yargılamayın ve keyfini çıkarın. Bırakın müzikle hareket alıp götürsün sizi.

Ayaklarınızla yeteri kadar çalıştıktan sonra ellerinizle çalışmaya devam edebilirsiniz. Yine sağ ve sol eliniz sırayla liderlik yapabilir. Parmak uçlarınız başladığı işe bileğiniz, dirseğiniz hatta omzunuz katılabilir.

Yine gittiğiniz yerde içinizden nasıl hareket/dans etmek geliyorsa onu yapın.

Yönünüz değiştikçe mekan da değişecektir. Fark edin ve görün.

On beş, yirmi dakikalık bir çalışmanın ardından akan bir imaj ya da ağırlıklı bir duygu ya da düşünceniz varsa yine her zamanki gibi defterinize kaydedebilirsiniz.

Sevgilerimle, iyi hafta sonları…

Previous post
Bakan Zeybekçi: Rusya da resmi olarak açıkladı, ben de hata sonucu olduğuna inanıyorum
Next post
THY filosuna yeni katılan uçağa otobüs çarptı