Ana SayfaEkonomiErdoğan’ın ekonomiden sorumlu başdanışmanı Hatice Karahan oldu

Erdoğan’ın ekonomiden sorumlu başdanışmanı Hatice Karahan oldu

HABER MERKEZİ –  Doç. Dr. Hatice Karahan, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomiden sorumlu başdanışmanı oldu.

Yeni Şafak’ın ekonomi yazarlarından Doç. Dr. Hatice Karahan, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomiden sorumlu başdanışmanı oldu.

Erdoğan’ın ekonomiden sorumlu danışmanları arasında Yiğit Bulut ve Cemil Ertem bulunuyor.

Hatice Karahan kimdir?

Doç. Dr. Hatice Karahan, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde İktisat yüksek lisans eğitimini tamamlayarak doktora çalışmalarını yapmak üzere ABD’ye gitti. 2006 yılında Ekonomi doktorasını tamamladığı Syracuse University’de ekonomi dersleri vermenin yanı sıra, Center for Policy Research bünyesinde araştırmacı olarak çalıştı.

Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ders verdi, TÜBİTAK’ta danışmanlık görevi üstlendi. 2014 yılında doçentlik unvanı almaya hak kazandı. TİM, MÜSİAD, İSO ve DEİK gibi iş dünyasının çeşitli kurumlarına ekonomi danışmanlığı yapan Karahan, 2015 yılından bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü’nün dekanlık görevini yürütüyor.


Doç. Dr. Hatice Karahan hakkındaki bölüm Habertürk’ün ekonomi sayfasından alınmıştır.