Ana SayfaGüncelErdoğan’a göre Türkiye hukuk konusunda Avrupa’dan daha ‘titiz’

Erdoğan’a göre Türkiye hukuk konusunda Avrupa’dan daha ‘titiz’

HABER MERKEZİ – Cumhurbaşkanı Erdoğan, OHAL’in “yatırımları güvenceye almaya yönelik” olduğunu savundu ve Türkiye’nin hukuk konusunda birçok Avrupa ülkesinden daha ‘titiz’ olduğunu söyledi. Krizin sürdüğü Türkiye-Almanya ilişkilerine de değinen Erdoğan tarih vererek ilişkilerin Almanya’daki seçimden sonra düzeleceğine inandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Isparta’da bir tesis açılışında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Olağanüstü Hal’in (OHAL) yatırımları güvenceye almaya yönelik olduğunu savunan Erdoğan, Türkiye’nin hukuk konusunda birçok Avrupa ülkesinden daha ‘titiz’ olduğunu söyledi.

Erdoğan, krizin sürdüğü Türkiye-Almanya ilişkilerine de değinerek, “ İnanıyorum ki seçimlerden sonra onlarda normale dönecek” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Ülkemize yatırım yapan kimse pişman olmamıştır, olmayacaktır.

Türkiye’nin hukuk konusundaki titizliği birçok batı ülkesinden çok daha iyi düzeydedir. Terörle bu kadar iç içe olup da soğukkanlılığını koruyabilen tek ülke biziz. Demokrasimiz ve ekonomimizle dimdik ayaktayız.

Hollanda’nın 16 Nisan halk oylamasında ilişkilerimizi sebepsizce germesinin kendi seçimleri olduğunu gördük. Şimdi aynı taktiği Almanya izliyor. İnanıyorum ki seçimlerden sonra onlarda normale dönecek.

Ülkemize yönelik haksız ve mesnetsiz suçlamalarla turistlerin gözünün korkutulması izah edilemez. Antalya’daki otellerimizin doluluğu dün itibariyle yüzde 80’lere ulaşmıştır. Ne oldu, seven yine Türkiye’ye geliyor.

YEKA İhalesi’ne katılan 8 firmadan dört tanesi Almandır. Almanların en güçlü firması, 150 yıldır bu ülkede faaliyet gösteren Siemens, Türk firmalarıyla bu adımı attılar. Aynı şeyi güneş enerjisinde de gördük. Biz her zaman birlikte kazanalım çağrısı yaptık. Türkiye 1984-2001 yılları arasında uluslararası yatırım noktasında 13 milyar dolar alıyordu, 2002-2016’da ise bu rakam 181 milyar dolara çıktı. Nereden nereye geldik. Uluslararası yatırımcılara her türlü desteğe sağlamaya hazırız.

Şimdi bu tesislerde 150-00 kişi çalışabilir ama binlerce kişi tarlasındakileri değerlendirme fırsatı bulacak.

OHAL, sadece terörle mücadele ile sınırlıdır. OHAL yatırımların önünü kesmeye değil, onları güvence altına almaya yöneliktir. İşte bu fabrikayı açtığımız, destek verdiğimiz gibi…

Yöneticisi oldukları medya kuruluşlarında olumsuz yorum yapanlar tatillerini Türkiye’de geçiriyorlar. Bugüne kadar nice badireleri atlatan Türkiye, bu iftira kampanyalarının da üstesinden gelecektir.