Ana SayfaGüncelIŞİD şüphelisi İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde bir polisi öldürdü

IŞİD şüphelisi İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde bir polisi öldürdü

HABER MERKEZİ –  Gözaltına alındıktan sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen IŞİD şüphelisi, bir polisi bıçakla ağır yaraladı. Hastaneye kaldırılan polis hayatını kaybederken, saldırganın da öldürüldüğü belirtildi. Soruşturma başlatılan saldırıya ilişkin yayın yasağı da getirildi.

İstanbul’da ‘canlı bomba’ olduğu iddiasıyla gözaltına alınan IŞİD şüphelisi, dün gece saatlerinde Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildikten sonra yanında bulunan bıçakla bir polisi ağır yaraladı.

Hürriyet’ten Toygun Atilla’nın haberine göre ağır yaralanan polis Sinan Acar hastaneye kaldırılırken, ismi açıklanmayan IŞİD şüphelisi saldırının ardından öldürüldü.

Ağır yaralanan polis ise kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

‘Canlı bomba’ şüphesi ile gözaltına alınan kişinin bıçağı emniyetin içine nasıl soktuğu bilinmiyor.

Yayın yasağı getirildi

Bu sabah saatlerinde konuya ilişkin açıklama yapan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti.

Yapılan açıklamada, saldırıya ilişkin yayın yasağı getirildiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

Toplum sağlığının milli güvenlik, kamu düzeni ve kamu güvenliği ve toprak bütünlüğünün korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, yargı gücünün otorite ve tarafsızlığının sağlanması amacıyla soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası kapsamı hakkında yazılı, görsel ve internet medyasında, sosyal medyada her türlü haber, röportaj eleştiri ve benzeri yayın yapılmasının 5187 sayılı kanununun 3/2 maddesi ve 5651 sayılı kanunun 8. maddesi uyarınca gecikmesinde sakınca bulunan hal kapsamında yasaklanması ile soruşturma dosyası hakkında 5271 sayılı kanunun 153. maddesi uyarınca kısıtlama kararı verilmesi kararı verilmiştir.

Emniyet Müdürü: Saldırgan uluslararası alanda aranan biriydi

Hayatını kaybeden polis Sinan Acar için Vatan Caddesi’ndeki İl Emniyet Müdürlüğü’nde bir tören düzenlendi.

Törende konuşma yapan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, saldırganın uluslararası alanda aranan biri olduğunu belirterek şunları söyledi:

Gözaltına alınan kişi uluslararası alanda aranan bir teröristti. Çok önemli bir eylemin engellendiğini düşünüyoruz. Arkadaşlarımız bu teröristi yakaladı. Önemli bir eylemin önüne geçip, engellediler.