Ana SayfaGüncelAtilla Taş ve Murat Aksoy tahliye edildi

Atilla Taş ve Murat Aksoy tahliye edildi

HABER MERKEZİ – “FETÖ’nün medya yapılanması” adı altında yürütülen ve 29 kişinin yargılandığı davanın duruşmasında konuşan tutuklu sanık Atilla Taş, “Günah keçisi bir ben miyim? Amcası olan, dayısı olan, ByLock’u olan, kayınpederi olan kuş gibi uçarken Atilla Taş 14 aydır neden hapis yatıyor?” dedi. Mahkeme tutuklu sanıklar Atilla Taş, Murat Aksoy ve Davut Aydın’ın tahliyesine karar verdi.

“FETÖ’nün medya yapılanması” adı altında yürütülen davada haklarında tahliye kararı verildikten sonra tekrar tutuklanan aralarında Atilla Taş ve gazetecilerin de bulunduğu 13 kişinin yargılandığı davanın duruşması İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor.

Mahkemede aralarında Atilla Taş ve Murat Aksoy’un bulunduğu 13’ü bu davadan, 13’ü ise darbe girişimi soruşturmasından tutuklu 26 sanık hazır bulundu.

‘Kayınpederi olan kuş gibi uçarken Atilla Taş 14 aydır neden hapis yatıyor?’

Savunma yapan Atilla Taş, “Atilla Taş ile terör olsa olsa espriyle yan yana gelebilir” dedi.

Taş, kendisinin ‘günah keçisi’ ilan edildiğini belirterek şöyle konuştu:

Atilla Taş ne yapmış? Bir tweet atmış, bir gazetede yazmış. O gazetede yazmak suçmuş. Bu gazetede yazan bir tek ben miyim? Bu gazetenin Ankara Temsilcisi savcılıktan elini kolunu sallayarak giderken, diğer yazarlara soruşturma dahi açılmazken, kimisi kaçmışken, günah keçisi bir ben miyim? Amcası olan, dayısı olan, ByLock’u olan, kayınpederi olan kuş gibi uçarken Atilla Taş 14 aydır neden hapis yatıyor?

‘Muhaliftim, çizgim değişmedi’

Söz konusu gazetede yazmadan önce de muhalif olduğunu çizgisinin değişmediğini kaydeden Taş, devamla şunları aktardı:

Yazdığım gazete yasal şartlarda çıkıyordu. Kimsenin hakkında bir soruşturma dahi yoktu. Herhangi birisinin bırakın terör örgütü üyesi olmayı, haklarında en küçük bir soruşturma dahi olduğunu bilsem mahallesine dahi uğramazdım.

Sanık ifadelerinin ardından mütalaasını açıklayan duruşma savcısı, Murat Aksoy ve Atilla Taş’ın tahliye edilmesini talep etti.

Kararının açıklayan mahkeme heyeti ise Atilla Taş, Murat Aksoy ve Davut Aydın’ın tahliyesine karar vererek, duruşmayı 4 Aralık’a erteledi.