Ana SayfaGüncelCHP Milletvekili Aytun Çıray partisinden istifa etti

CHP Milletvekili Aytun Çıray partisinden istifa etti

HABER MERKEZİ – CHP Milletvekili Aytun Çıray partisinden istifa ettiğini duyurdu. Çıray, MHP’den ayrılarak yeni bir parti kurma hazırlığında olan Meral Akşener’in partisine katılacağını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Aytun Çıray partisinden istifa etti.

“Şartlar yeni bir siyasi çıkışı zorunlu kılmıştır” diye konuşan Çıray, Meral Akşener’in kuracağı partiye katılacağını açıkladı.

Milletvekili, Akşener’in partisinin kurucuları arasında yer alacağını şu sözlerle duyurdu:

Türk Milletinin kurtuluş alternatifi, güçlü ve dünya devletlerinin saygı duyduğu Türkiye’yi yaratmak üzere Meral Akşener liderliğindeki hareketle kesin ve dönüşsüz olarak yola çıkmıştır. Bu esasen Türk Milletinin demokratik Ergenekonu’dur! Aziz Türk Milleti, Bütün bu açıklamalarımdan kolayca anlaşılabileceği gibi 25. 10. 2017 tarihinde Meral Akşener hanımefendinin liderliğindeki partinin kurucuları arasında yer alıyorum.

Ne olmuştu?

CHP Milletvekili Çıray’ın, Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) ayrılarak yeni bir parti kurma hazırlığında olan Meral Akşener’in partisine katılacağı iddia ediliyordu.

Meral Akşener ise bu iddialara yönelik olarak, “Kendisine soracaksınız, ben bir şey diyemem. Ama şöyle bir hedefimiz yok bizim: Ne AK Parti’den, ne CHP’den ne de MHP’den parantez içerisinde ‘transfer’ yapıp da bir grup kurma hedefimiz yok” demişti.