Ana SayfaGüncelİstifası istenen Melih Gökçek, Erdoğan’la görüşecek

İstifası istenen Melih Gökçek, Erdoğan’la görüşecek

HABER MERKEZİ – İstifası istenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Saray’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir görüşme yapacağı belirtildi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Saray’da istifasını istediği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile görüşeceği öğrenildi.

Görüşme için randevu talebinin Gökçek’ten geldiği öne sürüldü.

Görüşmenin 16.00 – 16.30 arasında gerçekleşebileceği belirtildi.

Öte yandan hükümete yakınlığı ile bilinen Hürriyet gazetesi yazarlarından Abdulkadir Selvi’nin AKP’li bir kaynaktan aktardığı bilgiye göre, istifası istenen bir diğer belediye başkanı Recep Altepe’nin bugün saat 16.00’da görevini bırakacağını iddia etti.

Ne olmuştu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş ile Düzce Belediyesi Başkanı Mehmet Keleş’in istifasının ardından aralarında Ankara’nın da olduğu bazı belediyelerde yeni istifaların olacağı iddia edilmişti.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son yaptığı açıklamada, Ankara, Bursa ve Balıkesir büyükşehir belediye başkanlarından istifalarını istediğini ve üç belediye başkanın istifasını vereceğine ‘inandığını’ söylemişti.

İstifası istenen isimlerden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise “İşimize devam ediyoruz” mesajı vermişti.

Previous post
İnfaz 'üstüne yıkıldı': 79 yaşında, 21 yıldır adalet bekliyor
Next post
Bir erkek kendisinden boşanmak isteyen hamile eşini bıçakladı