Ana SayfaToplumsal Cinsiyet115 çocuğun istismar edildiği olaya ilişkin Bakan Kaya’dan açıklama: Ailelerle ilgili çalışma başlattık

115 çocuğun istismar edildiği olaya ilişkin Bakan Kaya’dan açıklama: Ailelerle ilgili çalışma başlattık

HABER MERKEZİ – Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul’da bir hastaneye getirilen 115 hamile çocuğun adli birimlere haber verilmemesi olayına ilişkin “Ailelerle ilgili çalışma başlattık, olayın takipçisi olacağız” dedi.

İstanbul’da Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’ne 5 aylık süreçte hamile bırakılan toplam 115 çocuğun getirildiği ve bu bilginin adli birimlere bildirilmediği ortaya çıkmıştı.

Konuya ilişkin bir açıklama da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’dan geldi.

115 çocuğun istismar edildiği olayın gizlenmesine ilişkin konuşan bakan, “Gerçeklerin ortaya çıkması için biz Aile Bakanlığı olarak takipçisi olacağız. Olayla ilgili avukatlarımız da savcılarımızla birlikte konuyu takip ediyorlar. Bahse konu olan çocuklarımızla ilgili de sosyal inceleme başlattık. Ailelerle ilgili de çalışma başlattık. Tüm çocuklarımızı ekiplerimiz evlerinde ziyaret edecek. Şunu ifade etmek istiyorum bir kez daha. Türkiye’de hiçbir cinsel istismar vakasının üzerinin örtülmesine müsaade etmiyoruz, etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Hastanede ortaya çıkan çocuk istismarıyla ilgili savcılık soruşturma başlattı

115 çocuğun istismara uğradığını ortaya çıkaran İclal: Çalmadığım kapı kalmadı, dışlanan ben oldum

Vali Şahin 115 çocuğun istismarının gizlenmesini savundu: 15 yaş üstü gebeliklerin bildirilmesi zorunlu değil