Ana SayfaGüncelBahçeli’nin cevap aradığı sorular var: İnanıyorum ki Erdoğan da bunlara kafa yoruyordur…

Bahçeli’nin cevap aradığı sorular var: İnanıyorum ki Erdoğan da bunlara kafa yoruyordur…

HABER MERKEZİ – Darbe girişiminin ardından başlatılan ‘mücadele’ye dair cevap aradıkları sorular olduğunu belirten MHP lideri Bahçeli, 5 madde halinde bu soruları sıraladı, “İnanıyorum ki Sayın Cumhurbaşkanı da bunları düşünüyor ve kafa yoruyordur…” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis Grup Toplantısı’nda gündeme dair konularda açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, “Afrin’e bir şafak vakti girip terör koridorunun yolun kesmek helali hakkımızdır” dedi ve Minbiç’te de operasyon düzenlenmeli diye konuştu.

Operasyonlar konusunda “Hükümetin can pahasına yanındayız” mesajı da veren Bahçeli, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un İdlib ve Afrin mesajlarını işaret ederek “Rusya’nın Türkiye’yi itham etmesi Astana ruhuna terstir” ifadesini kullandı.


ABD’nin ‘sınır güvenlik gücü’ planına karşı olan Rusya’dan Afrin ve İdlib mesajları


“İnanıyorum ki Erdoğan da bunlara kafa yoruyordur…”

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan “FETÖ’yle mücadele” konusunda cevap aradıkları sorular olduğunu da söyleyen Bahçeli, 5 madde halinde bu soruları sıraladı.

“1 – FETÖ’yle mücadelede devlet aklı topyekün devrede midir? Yoksa sınırlı sayıda kişinin geyretiyle mi süreç ilerlemektedir?

“2 – FETÖ’yle mücadelenin bir startejisi var mıdır? Siyasi ve hukuki bir eylem planı kurgulanmış mıdır?

“3 – FETÖ’yle mücaelenin fikri temellleri, milli hedefleri, hukuki sınırları berrak bir zihin ve siyasi kavrayışla belirlenmiş midir?

“4 – FETÖ’yle mücadelenin öncelikeri nelerdir, neler olmalıdır. FETÖ’cülüğün standart tanım ve tasviri yapılmış mıdır?

“5 – Biriken sosyal maliyet, devlete karşı yükselen önyargılar, toplumsal tabana yayılan mağduriyetleri nasıl ve hangi dedbir zinciriyle bertaraf edeceğiz.

“İnanıyorum ki Sayın Cumhurbaşkanı da bunları düşünüyor ve kafa yoruyordur…”