Ana SayfaGüncelDeniz Naki’ye silahlı saldırı: ‘Savcı ırkçı Türk oluşumlar üzerinde duruyor’

Deniz Naki’ye silahlı saldırı: ‘Savcı ırkçı Türk oluşumlar üzerinde duruyor’

HABER MERKEZİ – Avrupa’da muhaliflere suikast iddiaları gündemdeyken Amedsporlu Deniz Naki Almanya’da silahlı saldırıya uğradı. Naki’nin avukatı Soran Haldi Mızrak, soruşturmayı yürüten savcının ırkçı Türk oluşumlar üzerinde durduğunu söyledi. Deniz Naki ise “Korkum yok, dik duruşluyuz biz” dedi.

Daha önce Türkiye’de bir çok kez ırkçı saldırıların hedefi olan Amedspor’un futbolcusu Deniz Naki’ye Almanya’da silahlı saldırı gerçekleştirildi.

Saldırının Türkiye saatiyle 01.15 civarında gerçekleştirildiği belirtildi.

Artı Gerçek’in haberine göre Almanya’nın Aechen otobanında aracıyla seyir halinde olan Naki, kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırıya uğradı.

Deniz Naki’nin saldırıdan yara almadan kurtulduğu ve durumunun iyi olduğu bildirildi.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtilirken, polisin kaçan saldırganları aradığı kaydedildi.

Deniz Naki: Korkum yok, dik duruşluyuz

Saldırının ardından Artı Gerçek’e konuşan Deniz Naki, kendisine suikast düzenlemek istendiğini ve bunu yapanların kim olduğunu görmediğini belirterek ”Belki de 5 yıl sonra bana suikast düzenlemek istediler. Yapamadılar, yapamayacaklar. Korkum yok, dik duruşluyuz biz” dedi.

Naki ayrıca, HDP Milletvekili Garo Paylan’ın kısa süre önce, bazı grupların Avrupa’da suikast eylem planı yaptığına dair açıklamalarını hatırlattı.

Naki’nin avukatı: Savcı Türk oluşumlar üzerine duruyor

Deniz Naki’nin avukatı Soran Haldi Mızrak, MA’ya yaptığı açıklamada, Alman polisinin açtığı soruşturmada savcıların, ırkçı Türk oluşumları üzerine yoğunlaştığını belirtti.

Mızrak, araca iki merminin isabet ettiğini, Naki ile dün geceden itibaren sık sık görüştüklerini ve Alman polisi tarafından açılan soruşturmayı takip ettiklerini de kaydetti.

Avrupa’da suikast iddiaları

Geçen aylarda Avrupa’da muhaliflere saldırı, suikast gerçekleşeceği şeklindeki iddialar Türkiye ve Almanya basınında yer almıştı.

HDP Milletvekili Garo Paylan tarafından ortaya atılan iddialar, Alman polisi tarafından da doğrulanmıştı.


HDP’li Paylan: İstihbarat aldım, Avrupa’daki Alevi ve Ermeniler ile oraya giden muhaliflere suikast yapılacak

HDP’li Paylan: Ogün Samast’vari üç suikastçının devrede olduğuna dair net bir istihbarat var