Ana SayfaGüncel“Gül, Erdoğan’ın karşısına çıkamaz; Babacan’ı Cumhurbaşkanlığı adaylığına hazırlıyor”

“Gül, Erdoğan’ın karşısına çıkamaz; Babacan’ı Cumhurbaşkanlığı adaylığına hazırlıyor”

HABER MERKEZİ – Abdullah Gül’ün İstanbul’daki çalışma ofisinden aldığı ‘kulis bilgilerini’ paylaşan Yeniçağ Gazetesi yazarı Ahmet Takan, Gül’ün, Ali Babacan’ı Cumhurbaşkanlığı adaylığına hazırladığını öne sürdü.

Yeniçağ Gazetesi yazarı Ahmet Takan, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Ali Babacan’ı Cumhurbaşkanlığı adaylığına hazırladığını öne sürdü.

Daha önce köşesinde Gül’ün yanına bir eski  yüksek yargı başkanı ve de Ali Babacan’ı alarak çıkış yapacağını duyuran Takan, kulis bilgilerine dayandırdığı yazısında bu kez de şunları söyledi:

Gül’ün İstanbul’daki çalışma ofisinden iyi haber alan kaynaklar, “Abdullah Bey şimdi tüm tepkileri bilinçli olarak üstüne alıyor. Ali Babacan’ı Cumhurbaşkanlığı adaylığına hazırlıyor” iddiasında bulundu. Ali Babacan’ın AKP içinde pasifize edilmesinin ardından tüm eleştirilerden muaf tutulma sürecine bakarsak bu iddiayı yabana atmamak gerek.

Kaynaklar, Babacan’ın çok derinden çalıştığını ve yanına da AKP kurucularından Cüneyd Zapsu’yu aldığına dikkat çekiyorlar. Ahmet Davutoğlu da sahaya inmiş, İstanbul’da çalışma ofisi tutmuş, Ankara’da Hacı Bayram ziyaretlerini sıklaştırmış, nabız tutuyormuş!..

İddiamda ısrarlıyım, Abdullah Gül, R. Erdoğan’ın karşısına aday olarak çıkamaz. Saray kaynakları da, Erdoğan’ın Gül’e tepkisini “el altından külliyeye aracılar vasıtasıyla mesajlar gönderiyor; ‘adamlarımızı muhafaza et’ diye. Erdoğan buna çok içerliyor. Niye kendi gelip düşüncelerini benimle yüz yüze paylaşmıyor?” diye izah ediyor.

AKP’li eski vekil de “Gül, Erdoğan’ın tercih edebileceği bir rakip” demişti

Son Kanun Hükmünde Kararname’yi (KHK) eleştiren eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki polemik sürerken, Takan’ınkine benzer bir yorum da AKP eski milletvekili ve MAZLUMDER eski Başkanı Ahmet Faruk Ünsal’dan gelmişti.

Gül’ün Erdoğan’ın karşısına aday olarak çıkıp çıkamayacağı tartışılırken, Ahmet Faruk Ünsal şunları söylemişti:

Bence Tayyip bey karşısında en rahat yarış çıkaracağı rakip Gül’dür. Baştan aşağı tutarsızlıklarla dolu, edilgen, iddiasız bir aday olacak olan Gül, Erdoğan’ın tercih edebileceği bir adaydır.