Ana SayfaToplumsal CinsiyetGülay Mübarek’i tehdit eden erkek gözaltına alındı ama tehditler sürüyor

Gülay Mübarek’i tehdit eden erkek gözaltına alındı ama tehditler sürüyor

HABER MERKEZİ – Gülay Mübarek’i uzun süredir sosyal medya üzerinden tehdit eden erkek Adana’da gözaltına alındı. Ancak ‘Öldün sen’ isimli bir Twitter hesabından Mübarek’e gelen tehdit mesajları devam etti. Mübarek, “Kendi bitti akrabaları başladı” diyerek bu mesajları paylaştı.

Hatay’da yaşayan 29 yaşındaki Gülay Mübarek’i 2 yıl boyunca sosyal medya üzerinden tehdit ve hakaret eden E.K. isimli erkek, Adana’nın Kozan ilçesinde gözaltına alındı.

Hürriyet yazarı Melis Alphan, Gülay Mübarek’in yaşadıklarını ‘duyun sesimi’ başlıklı yazısıyla gündeme taşımıştı.

Mübarek’i sistematik olarak tehdit, şantaj, taciz, psikolojik ve dijital şiddetine maruz bırakan E.K.’nin Adana’da ücretli öğretmenlik yaparken işine son verildiği de öğrenilmişti.

Gözaltı sonrası Mübarek’ten mesaj

E.K.’nın gözaltına alınmasından sonra Gülay Mübarek de Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Mübarek’in mesajı şöyle:

“Davayı takip eden ve benle röportaj yapan gazetecilerden aldığım bilgiye göre kısa bir süre önce gözaltına alınmış sabah adliyeye sevk edilecek. En büyük alkışı, en büyük teşekkürü beni bu zulümden kurtarmak için ilk adımı atan, sonrasında da çok büyük destek olan, beni sonuna kadar dinleyen meleğim Melis Alphan hak ediyor. Çok teşekkür ederim her şey için.”

Tehdit mesajları gelmeye devam ediyor

E.K. gözaltına alındı ancak Gülay Mübarek’e tehdit mesajları gelmeye devam ediyor.

Mübarek, Twitter hesabından “Kendi bitti akrabaları başladı. O akrabalar ben 2 yıldır o adamı durdurun sonu kötü olacak diye yardım isterken nerdeydi? Bu bir ihbardır?” diyerek yeni gelen tehdit mesajlarının ekran görüntülerini paylaştı.