Ana SayfaÇalışma YaşamıBeşiktaş Belediyesi’nden atılan işçilerin eylemi 13. gününde: Emekten yana olduğunu iddia edenler işimizi geri versin

Beşiktaş Belediyesi’nden atılan işçilerin eylemi 13. gününde: Emekten yana olduğunu iddia edenler işimizi geri versin

HABER MERKEZİ – Beşiktaş Belediyesi’nde “güvenlik soruşturması” gerekçesiyle işten atılan işçiler, başlattıkları oturma eylemlerinin 13’üncü gününde, “Direnmeye devam edeceğiz. İşimizi, emeğimizi geri istiyoruz” dedi.

İstanbul’da Beşiktaş Belediyesi’nden “güvenlik soruşturması” gerekçesiyle işten atılan 33 taşeron işçisinin, belediye binası önünde başladığı “İşimizi geri istiyoruz” oturma eylemi devam ediyor.

13 gündür eylemlerini sürdüren işçiler “Beşiktaş Belediyesi işçine sahip çık” pankartını açtı.

Eyleme Halkların Demokratik Partisi (HDP) il ve ilçe yöneticileri ile HDP MYK Emek Komisyonu sözcüsü Rıdvan Turan da destek verdi.

Basın açıklamasını okuyan işten çıkarılan işçilerden Erkan Pelit, işten atılmaların hukuksuz olduğunu belirterek “Direnişlere ve işten atılmalara yabancı değiliz. ‘Sosyal demokrat’ bir belediyeden AKP’nin çıkarttığı KHK oyununa gelmeyip işçi sınıfına sahip çıkmasını bekliyoruz” dedi.

‘İşçiden yana olduğunu iddia eden belediye işimizi geri versin’

Pelit, Beşiktaş Belediyesi Başkan Vekili Tahir Doğaç ile yaptıkları görüşmeye değinerek şöyle devam etti:

“İşçiden, emekten yana olduğunu iddia eden belediye yetkilileri Cuma gününe kadar sorunu çözeceklerine söz verdiler. Belediye yetkilileri verdikleri sözün arkasında dursunlar ve biran önce işimizi geri versinler.”

CHP’nin meydanlarda OHAL ve KHK’lerin kaldırılması yönünde eylemler yaptığını hatırlatan Pelit, “CHP’yi, KHK ile işten atılan işçilerine sahip çıkmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

Pelit, işten atılan tüm işçilerin hak kaybına uğramadan işlerine iade edilmesi gerektiği çağrısında bulunarak, “İşçiler olarak burada direnmeye devam edeceğiz. İşimizi, emeğimizi geri istiyoruz” dedi.


Bu haber MA’dan derlenmiştir.