Ana SayfaEkolojiDünya ve uzayın derinliklerine bir seyahat: Darren Aronofsky’tan ‘One Strange Rock’

Dünya ve uzayın derinliklerine bir seyahat: Darren Aronofsky’tan ‘One Strange Rock’

HABER MERKEZİ – Yönetmen Darren Aronofsky’nin belgesel serisi olan ‘One Strange Rock’, National Geographic’te başladı. Yerküreye odaklanan belgesel 172 ülkede 43 dilde yayınlanacak.

Pi, Mother! ve Requiem For a Dream gibi filmlerin yönetmeni Darren Aronofsky’nin belgesel serisi ‘One Strange Rock’, National Geographic’te başladı.

Will Smith’in anlatıcısı olduğu on bölümlük seri, yerkürenin büyüleyici taraflarına odaklanıyor ve bunu çeşitli astronotlarla yapılmış röportajlarla destekliyor.

Aronofsky, Noah ve The Fountain filmlerini birlikte yazdığı Ari Handel ve yapımcı Jane Root’la birlikte hayata geçirdiği ‘One Strange Rock’ hakkında IndieWire’a verdiği röportajında belgesel serisini epey tartışılan son filmi Mother!’la şöyle kıyaslıyor:

“One Strange Rock, Mother!’ın tam anlamıyla zıttı. Biri hayatı kutlarken diğeri kuvvetli bir eleştiri getiriyor. Buna rağmen ikisinin de aynı eğilimi var: ‘Bu evde hepimiz birlikteyiz ve doğa anaya göz kulak olmayı öğrenmemiz gerekiyor’.”

172 ülkede 43 dilde yayında olacak

Bu belgesel serisi için hem hikâyecilik hem de görsel dil anlamında kendilerini zorladıklarını ifade eden Aronofsky, yapımcılığını üstlendiği belgesel serisinde farklı belgeselcilerin çektiği görüntüler üzerine karakteristik görsel dokunuşlarını ve çeşitli spiral motifleri eklemiş.

Serinin Storm (Fırtına) ismini taşıyan ikinci bölüm 3 Nisan’da izleyici ile buluşacak.

‘One Strange Rock’ belgesel serisi 172 ülkede 43 dilde yayınlanacak.

Belgeselin fragmanı ise şöyle:

Previous post
Iraklı kadın arkeologlar, IŞİD'in yıktığı tarihi onaracak
Next post
Mart'ta bir gazeteye el konuldu, bir medya grubu el değiştirdi, internete RTÜK denetimi geldi