Ana SayfaGüncelRon Fricke ve Gustave Le Bon eserlerinden esinlenen sergi: ‘Kuşatılmış’

Ron Fricke ve Gustave Le Bon eserlerinden esinlenen sergi: ‘Kuşatılmış’

HABER MERKEZİ – Ron Fricke’nin ‘Baraka’ isimli belgeseli ve Gustave Le Bon’un ‘Kitleler Psikolojisi’ kitabından esinlenerek ortaya çıkan, ‘Kuşatılmış’ isimli grup sergisi 19 Nisan’da açılıyor. Sergide Ali Şentürk, Aydın Büyüktaş, Candaş Şişman, Elçin Acun ve Murat Germen gibi sanatçılar çalışmalarıyla yer alacak.

Burkay Şimşek ve Seda Kara’nın küratörlüğünde, kalabalık kavramını ve beraberinde oluşan inziva duygusunu irdeleyen grup sergisi ‘Kuşatılmış’, 19-28 Nisan tarihlerinde BomontiadaAlt’ta açılacak.

Sergi, her gün duyulara yağan görsel ve işitsel kalabalık, bireyi fiziksel ve zihinsel bir yoğunluğa maruz bırakırken aynı zamanda kendi barakasını oluşturarak kendisiyle yüzleşmeye yönlendirmesini işliyor.

Serginin tanıtım metninde şu ifadeler yer alıyor:

“Bu sergi kalabalıkla bir hesaplaşma… Aynı zamanda kalabalık tarafından kuşatılmış her bir birey için bir sığınak, bir baraka…”

BomontiAda, Arton İstanbul, İstanbul Kültür Üniversitesi, Bozlu Art Project, Murat Araz, destekleriyle gerçekleşen sergide; ‘kuşatılmışlık’ durumu, Ali Şentürk, Aydın Büyüktaş, Candaş Şişman, Elçin Acun, Murat Germen, Onur Mansız ve Ozan Atalan’ın resim, heykel, fotoğraf, video art ve enstalasyon çalışmalarıyla irdeleniyor.

‘Kuşatılmış’ sergisi 19 Nisan – 28 Nisan 2018 tarihleri arasında BomontiadaAlt’da görülebilecek.