Ana SayfaGüncelCHP’den 24 Haziran önlemi: ‘Seçim Güvenliği Merkezi’ kuruldu

CHP’den 24 Haziran önlemi: ‘Seçim Güvenliği Merkezi’ kuruldu

HABER MERKEZİ – Seçimlerde sandık güvenliğini 360 bin kişi ile sağlamayı hedefleyen CHP, içerisinde HDP’nin de yer aldığı “Seçim Güvenliği Merkezi” oluşturdu.

24 Haziran erken seçimlerine bir aydan daha az bir süre kalırken, yürütülen seçim çalışmalarının yanı sıra sandık ve seçim güvenliği de partilerin en önemli gündemleri arasında.

CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, 360 bin görevli ile sandık güvenliğini sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Adıgüzel, her sandıkta biri sandık görevlisi, biri müşahit olmak üzere en az 2 görevli bulundurmayı hedeflediklerini aktardı.

Mezopotamya Haber Ajansı’ndan Diren Yurtsever’e konuşan Adıgüzel, sandık güvenliğini sağlama konusunda aralarında HDP’nin de olduğu siyasi partilerle “Seçim Güvenliği Merkezi” oluşturduklarını açıkladı.

CHP’li Adıgüzel, “Millet ittifakındaki siyasi partiler ve HDP ile seçime girmediği halde geçmiş seçim deneyimi olan siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, sendikalar, sivil inisiyatiflerle bir araya gelerek Seçim Güvenliği Merkezi oluşturduk. Seçim seferberliği başlattık” dedi.

Şaibeli sonuçların çıkmaması için somut önlemler aldıklarını da ifade eden Adıgüzel, seçmenlere ise şu çağrıda bulundu:

“24 Haziran, karanlık günlere dur deyip aydınlık günlere çıkma fırsatımız. Bütün seçmenler gönül rahatlığıyla gidip oylarını kullansınlar. Her sandığı tek tek takip ederek, bir oyun bile çalınmasını engelleyeceğiz.”