Ana SayfaGüncelHDP İstanbul adaylarını tanıttı: ’24 Haziran’da büyük adımı atacağız’

HDP İstanbul adaylarını tanıttı: ’24 Haziran’da büyük adımı atacağız’

HABER MERKEZİ – HDP’nin, İstanbul milletvekili adaylarını tanıttığı etkinlikte konuşan 1’inci bölge üçüncü sıra adayı Erkan Baş, “24 Haziran’da büyük adımı atacağız” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), İstanbul milletvekilli adaylarını dün Kadıköy İskele Meydanı’nda gerçekleştirdiği etkinlikte tanıttı.

Etkinlikte konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “25 Haziran Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AKP’nin olmadığı bir tarih olacak” dedi.

Diğer adaylardan bazılarının mesajları ise şöyle:

HDP İstanbul 2’nci bölge birinci sıra milletvekili adayı Ahmet Şık:

“Bana sıklıkla HDP’den neden aday olduğunu soruyorlar. Diyorum ki umudu büyütmek için aday oldum. Bir şey daha söylüyorum. Çünkü HDP verdiği sözü tutan bir parti. Selahattin başkan şöyle bir söz vermişti, dedi ki ‘Seni başkan yaptırmayacağız’. Selahattin ve HDP verdiği sözü tuttu. Bir söz daha veriyoruz. Bu mafya iktidarına son vereceğiz. 24 Haziran günü aklını ve vicdanını dinleyen herkes, HDP’li olsun olmasın, mührünü meşe ağacına verecek. Oy vermekle iş bitmiyor. Herkes oyuna sahip çıkacak. 24 Haziran gecesi bayram olacak.”

HDP İstanbul 2’nci bölge ikinci sıra milletvekili adayı Oya Ersoy:

“Biz burada bu mücadeleyi sonuna kadar sürdürmek için varız. 16 yıllık AKP iktidarının politikalarının sonuçlarını yaşadığımız ekonomik, siyasal krizleri ile karşı karşıyayız. Bu krizi çözecek olan soldur, halkların birleşik mücadelesidir. Seni başkan yaptırmayacağız diyen Sayın Selahattin Demirtaş içeride. Biz bu ülkenin gençleri, kadınları, Kürtleri, Türkleri, Araplar, bu ülkenin gerçek sahipleri bu politikaları tersine çevireceğiz. Tahrip ettikleri bu ülkeyi ve toplumu yeniden kuracağız.”

HDP İstanbul 1’inci bölge üçüncü sıra milletvekili adayı Erkan Baş:

“Büyük bir yolculuğun ilk adımını hep birlikte atıyoruz. Şimdi Gezi barikatlarındaki tokadı, 7 Haziran tokadını anlamayanlara halkların birleşik tokadını atmaya geliyoruz. 16 yıldır direndik, teslim olmadık, bu sefer kazanmaya geliyoruz. Bizim sizden, bizden başka hiçbir şeyimiz yok. Mutlaka direnen halklar, birleşen halklar kazanır. 24 Haziran’da büyük adımı atacağız. Gezi direnişindeki kardeşlerimizin, Soma’daki kardeşlerimizin, Surda, Cizre’de katledilen kardeşlerimizin hesabını sormak boynunuzun borcudur. Bu iktidarı ancak ve ancak yan yana durursak yıkabiliriz. Onun için senle değişir diyoruz. Onun için yıkacağız diyoruz.”