Ana SayfaToplumsal CinsiyetKadınlar cinselliği tartışacak: Feminist Forum 11 Mayıs’ta başlıyor

Kadınlar cinselliği tartışacak: Feminist Forum 11 Mayıs’ta başlıyor

HABER MERKEZİ – Kadın örgütleri ve Ayizi Yayıncılık tarafından 11-13 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Feminist Forum’da kadınlar cinselliği konuşacak.

Kadın Dayanışma Vakfı, Ayizi Yayıncılık, Kader Ankara, Gender ve Engelli Kadın Derneği tarafından 11-13 Mayıs tarihleri arasında Feminist Forum düzenlenecek.

Ankara’da gerçekleştirilecek Feminist Forum’18 kadınlar cinselliği tartışacak.

Forumda cinsellik hakkındaki ikili düşünce sistemlerinin pek çoğunu karakterize eden, tek bir ideal cinsellik olduğunu var sayan kimi özcü yaklaşımlar tartışmaya açılacak.

Etkinlik programı

Forum 11 Mayıs’ta Gökçe Yiğitel ve Derya Bayraktaroğlu’nun “Bir S.C.U.M. tatbikatı” performansı ile başlayacak ve 13. Kadın Kadına Öykü Yarışması’nın ödül töreni ile devam edecek.

Forumun ikinci gününde Dr. Seven Kaptan ve Prof. Dr. Arşaluys Kayır’ın yürüteceği “Cinselliği Konuşmak: Mümkün Değil Konuşmadan Anlaşmak!” atölyesi yapılacak.

Etkinlikte Aylime Aslı Demir, “Feminizmlerin farklılaşan cinsellik kavramsallaştırmaları” başlıklı açılış konuşmasını yapacak.

Mustafa Avcı, 19. Yüzyılda köçekler; Ezgi Sarıtaş Tanzimat sonrası dönemde heteronormativiteyi istikrarsızlaştıran anlatılar, Sevcan Tiftik ise Türkçe edebiyatta norm kıran cinsellikler üzerine konuşacak. Son oturumda Giovanna Camerton, “Lezbiyen İlişkilerde Patriyarkal İktidar ve Kontrolü Altedebilmek” başlıklı sunumunu yapacak.

Forumun son gününde Zehra Tosun’un kolaylaştırıcılığında “Kadınlar arası ilişkilerde patriyarkal çemberin dışına çıkmak” atölyesi yapılacak.

Forumun tam programı ve atölyelere katılım için [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.


Bu haber bianet‘ten derlenmiştir.