Ana SayfaGüncelBaşak Demirtaş’ı evinde ziyaret eden Ülkü İnce: Siyasi değil insanı bir görüşme

Başak Demirtaş’ı evinde ziyaret eden Ülkü İnce: Siyasi değil insanı bir görüşme

HABER MERKEZİ – CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin eşi Ülkü İnce, Başak Demirtaş’ı Diyarbakır’daki evinde ziyaret etti. İnce, görüşmenin siyasi değil insani olduğunu belirterek, “Görüşmeyi bir kadın dayanışması şekline yaptık” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin eşi Ülkü İnce, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ı ziyaret etti.

Demirtaş’ı, Diyarbakır’daki evinde yanında getirdiği hediyelerle ziyaret eden İnce, basına kapalı gerçekleşen görüşme sonrası açıklama yaptı.

Gazetecilere konuşan İnce, Muharrem İnce’nin Ankara’da katılacağı programdan dolayı ziyarete katılamadığını belirtti.

‘Görüşmeyi kadın dayanışması şeklinde yaptık’

Görüşmenin siyasi değil insani olduğunu vurgulayan İnce, şöyle devam etti:

“O miting yaparken, ben bu boşluğu değerlendirdim. Başak hanımla kısa bir görüşmemiz oldu. Bu siyasi görüşme değildi, insani bir görüşme. Başak hanım öğretmen, ben de öğretmenim. Bir kadın dayanışması, öğretmen dayanışması şeklinde yaptık. Sayın Emine Erdoğan aynı durumda olsa, onu da bir kadın olarak ziyaret ederdim. Sayın Karamaloğulları’nın eşi Ayşe hanım aynı durumda olsaydı, onu da ziyaret ederdim. Gayet güzel sohbet ettik, çıktık.”

Demirtaş: Oydan daha kıymetli insani değerlerimiz

Başak Demirtaş ise görüşmeye dair bir fotoğraf karesini Twitter hesabından paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

“Siyaset düşmanlıkları değil, dostlukları büyütmelidir. Seçimlerden sonra da herkes birbirinin yüzüne bakabilmelidir. Her şey oy değildir, oydan daha kıymetlidir insani değerlerimiz. Ülkü Hanım ve Gaye Hanım’a, dayanışma ve nezaketlerinden dolayı teşekkür ediyorum.”