Ana SayfaGüncelHDP’nin inşaat işçisi adayı: Müslüm Çağan

HDP’nin inşaat işçisi adayı: Müslüm Çağan

HABER MERKEZİ – HDP’den Osmaniye 2’nci sıra adayı olarak gösterilen inşaat işçisi Müslüm Çağan, “İşçilerin haklarını savunmak için HDP’den aday oldum” diye konuştu.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Osmaniye’de ikinci sıradan milletvekili adayı olarak gösterdiği Müslüm Çağan, 28 yaşında bir inşaat işçisi.

Suruçlu olan Çağan, 1988 yılından bu yana Osmaniye’de yaşıyor.

Müslüm Çağan, “İşçilerin partisi HDP’dir. İşçilerin haklarını savunmak için HDP’den aday oldum” diyor.

“HDP işçi ve emekçi partisidir”

Mezopotamya Haber Ajansı’na konuşan Çağan, sözlerine inşaatlarda çalışmanın zor olduğunu ifade ederek başlıyor ve emekçilerin sağlık güvencesinden yoksun bir şekilde düşük ücretlerle çalıştırıldığını belirtiyor.

Çağan, “İşçilerin durumları iyi gitmiyor. Yevmiyeler her zaman aynı. İşçi değil, taşeronlar kazanıyor. Sırf buna dur demek için adayım” ifadelerini kullanıyor.

İşçilerin “ikinci sınıf insan” olarak görüldüğünü, özellikle inşaatlarda çalışan işçilerin sigortasının yapılmadığını belirten Çapan, artık buna “dur” denilmesi gerektiğini vurgulyor.

Müslüm Çağan, sözlerini şöyle sonlandırıyor:

“İşçilerin hakkını savunmalıyız. İşçiler olmazsa bu ülke ticaret bakımından çöker. İşçi ve emekçi arkadaşlarıma sesleniyorum. HDP hakkınızı savunacak tek partidir. Huzur ve güven içinde çalışmak istiyorsanız; oyunuzu HDP’ye verin. HDP işçi ve emekçi partisidir. İşçi kardeşim, ben sizin sesiniz olarak bu yola girdim. İşçilerim sesinin mutlaka Meclise girmesi lazım. İnsanca bir yaşam için HDP’ye oy veriyoruz, vermeliyiz.”