Ana SayfaGüncelİnce İzmir’de: Bakanlar Kurulu’nda her partiden insan olacak

İnce İzmir’de: Bakanlar Kurulu’nda her partiden insan olacak

HABER MERKEZİ – İzmir mitinginde konuşan CHP adayı Muharrem İnce, “Bakanlar Kurulu’nda her partiden insanlar alacağım. CHP’li olacak, HDP’li olacak, MHP’li olacak, İYİ Parti’li olacak, AK Parti’li de olacak” dedi ve kamu çalışanlarına “Korkmayın liyakatle geldiyseniz kalacaksanız. Ama AKP il başkanı gibi çalışıyorsanız hiç şansınız yok” diye seslendi.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim çalışmaları kapsamında İzmir’de miting düzenledi.

Mitingin yapıldığı Gündoğdu Meydanı’na bakan yüksek katlı apartmanlara “Hepimizin Cumhurbaşkanı Muharrem İnce” yazılı pankartlar asıldı.

Anons edilene göre 2,5 milyona yakın kişinin katıldığı mitingde konuşan İnce, 49 günde 105’inci mitingine çıktığını belirtti, kamu çalışanlarına “Korkmayın liyakatle geldiyseniz kalacaksanız. Ama AKP il başkanı gibi çalışıyorsanız hiç şansınız yok” diye seslendi.

AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da yüklenen İnce, şunları söyledi:

“Benim çocukluğuma kadar iniyorlar. Yakında İkinci Dünya Savaşı’nı da Muharrem İnce çıkardı diyebilirler. Bana ‘Bay Muharrem Menderes asılırken neredeydin’ diyor. Ben daha doğmamıştım. Üniversite diploması yok diyorlar ya, acaba orta okul diploması var mı?

“Erdoğan artık yorgun bir adam, heyecansız bir adam, insanlara tepeden bakan bir adam, kibirli bir adam. Aziz milletim, bir yanda yorgun bir adam, diğer yanda taze kan var.

“2002’de kalkınma diyordu, artık kalkınma diyemiyor, adalet diyemiyor, benim karşıma çıkamıyor. Erdoğan’ın çıraklığı fena değildi ama ustalığı felaket. Bir insan kendine usta der de nasıl çırak dediği kişinin karşısına çıkamaz?”

“Bakanlar Kurulu’nda her partiden insan olacak”

İnce’nin konuşmasından öne çıkan bir diğer başlık ise seçildiği takdirde kuracağı Bakanlar Kurulu’nda olacak isimlerdi:

“Zımba gibi bir ekibim var, hepsi hazır, yakında açıklayacağım. Cumhurbaşkanı yardımcılığını diğer muhalefet partilerinin başkanlarına teklif edeceğim. Bakanlar Kurulu’nda her partiden insanlar alacağım. CHP’li olacak, HDP’li olacak, MHP’li olacak, İYİ Parti’li olacak, AK Parti’li de olacak.”