Ana SayfaToplumsal Cinsiyetİstanbul’da bir kadını darp eden taksici hakkında 3 yıl hapis istendi

İstanbul’da bir kadını darp eden taksici hakkında 3 yıl hapis istendi

HABER MERKEZİ – İstanbul’da araçtaki kadın yolcuyu ayaklarından sürükleyerek dışarı atan taksi şoförü hakkında 3 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi.

İstanbul Ümraniye’de 21 Mayıs günü saat 18:00 sıralarında bir taksi şoförü, seyir halindeki aracı aniden durdurmuş ve arka koltukta oturan kadın yolcuyu ayaklarından sürükleyerek dışarı atmıştı.

Gözaltına alınan Şenol Göktürkoğlu isimli sürücü tutuklanmıştı.

Göktürkoğlu hakkında “kasten yaralama” ve “hakaret” suçlarından toplam 7 ay 15 günden 3 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, müşteki kadının 21 Mayıs’ta kardeşiyle birlikte sokakta yürüdüğü esnada, yanından geçmekte olan ticari taksinin sürücüsü Şenol Göktürkoğlu’nun hakaret içeren sözler sarfetmesi üzerine taraflar arasında tartışma başladığı anlatıldı.

Tartışmanın ilerlemesi üzerine Göktürkoğlu’nun kadını darp ettiğinin ifade edildiği iddianamede, kadının basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde yaralandığı ve olayın güvenlik kamerası görüntüleriyle de sabit olduğu kaydedildi.

Hazırlanan iddianame Anadolu 51. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi. Şüpheli taksi şoförü Göktürkoğlu’nun yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.