Ana SayfaÇalışma YaşamıEylemdeki işçilerden Migros, Metro ve Media Markt’tan alışveriş yapmayın çağrısı

Eylemdeki işçilerden Migros, Metro ve Media Markt’tan alışveriş yapmayın çağrısı

HABER MERKEZİ – Eylemdeki Real ve Makro/Uyum Market işçileri, Akbatı ve City Center alışveriş merkezlerinde bulunan Migros ve Media Markt mağazaları önünde eylem yaptı. İşçiler, Migros, Metro ve Media Markt mağazalarından alışveriş yapmama çağrısında bulundu.

Real ve Makro/Uyum Market işçileri, İstanbul’daki bazı alışveriş merkezlerindeki Media Markt ile Migros mağazaları önünde basın açıklaması ve oturma eylemi yaptı.

İşçiler ilk olarak Akbatı AVM’de bulunan Migros önünde eylem yaptı, şirketin tüm mağazalarını eylem alanına çevireceklerini ifade etti.

Bu eylemden sonra ise Esenyurt’ta bulunan City Center AVM’ye geçen işçiler, önce Media Markt önünde basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını yapan Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, “Metro’nun işçilerin haklarından yasal olarak da, Yargıtay kararlarınca da, Profesör Fevzi Şahlanan’ın raporuna göre de sorumludur. Metro sorumluluğunu yerine getirmekten kaçamaz” dedi.

Real Market işçilerinin haklarının gasp edilmesinde Tez Koop-İş Sendikası’nın da sorumluğunun olduğunu ifade eden Küçükosmanoğlu, bu nedenle sarı sendikacılığa karşı da mücadele verildiğini vurguladı.

Real Market işçileri de 11 aydır eylemde olduklarını, 11 ay daha sürse dahi vazgeçmeyeceklerini, haklarını alana kadar mücadele edeceklerini belirtti.

İşçiler, Migros, Metro ve Media Markt mağazalarından alışveriş yapmama çağrısında bulundu.

Ardından City Center AVM’de bulunan Migros önüne gidildi ve Uyum market işçileri mağaza önünde konuşmalar yaptı. Yapılan konuşmaların ardından kısa bir oturma eylemi yapılarak eyleme son verildi.