Ana SayfaGüncelMHP ‘pusuda’: İYİ Parti’de kopuşlar başlarsa müracaatları değerlendiririz

MHP ‘pusuda’: İYİ Parti’de kopuşlar başlarsa müracaatları değerlendiririz

HABER MERKEZİ –  MHP, İYİ Partililere ‘kapı araladı’. Partinin Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, “Dönüş için müracaat olursa değerlendiririz” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP’den ayrılan Meral Akşener’in İYİ Parti’sinden ‘kopuşlar’ olması durumunda ‘dönüş için olası müracaatları değerlendireceklerini’ söyledi.

AA’ya konuşan Yalçın, Meclis açıldıktan sonra İYİ Parti’den bazı isimlerin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Mecliste görüştüklerini, hatta bazılarının onun elini öptüğünü anımsatarak, Akşener’i eleştirdi. Yalçın, şöyle devam etti:

“Şimdi dip dalgası yerine bir hayal kırıklığı dalgası hakim orada. Aralarında MHP’den ayrılmış olan ve sanki pişmanmış görüntüsünde isimler var çünkü. Ben bazılarının gönlünün hala MHP’de olduğunu hissediyorum. Dolayısıyla hala MHP’de gönlü olanlar için şimdiden ‘Şu olur, bu olmaz’ diye bir yorum yapmayayım ama dönüş ve katılım için bu partiden kopuşlar başladığında bize müracaat vaki olursa oturur, değerlendiririz.”

‘El öpme’ çatlağı

İYİ Parti’de, bazı partililerin Meclis’teki yemin töreninde MHP lideri Bahçeli’nin elini öpmesi parti içinde krize neden olmuştu.

İYİ Parti’den İstanbul milletvekili Hayati Arkan ve genel başkan yardımcısı, İzmir milletvekili Müsavat Dervişoğlu yeminlerinin ardından MHP liderinin elini öpmüştü.

Arkan ve Dervişoğlu’na tepki gösteren partinin genel başkan danışmanı ve kurucu üye Hakan Ünser, bunun ‘kabul edilemez’ olduğunu söylemişti.

İYİ Parti lideri Meral Akşener de “Siyasi nezaket değil; ilkelerimize uymayacaklar derhal İYİ Parti’yi terk etsin” demişti.

Bahçeli’nin elini öpen İYİ Partililer ise bunu ‘töreye saygı’ ve ‘siyasi nezaket’ olarak yorumlamıştı.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz, Devlet Bahçeli’nin elini öperken