Ana SayfaDünyaUkrayna’da cephanelik patladı: Binlerce kişi bölgeden tahliye edildi

Ukrayna’da cephanelik patladı: Binlerce kişi bölgeden tahliye edildi

HABER MERKEZİ – Ukrayna’nın başkenti Kiev yakınlarındaki bir cephanede yaşanan patlama nedeniyle 10 binin üzerinde kişi bölgeden tahliye edildi.

Ukrayna’nın başkenti Kiev yakınlarındaki Çernigov ilinin İçnya ilçesinde bulunan 6 no’lu cephanelikte gece saat 3.40’da patlama meydana geldi.

İlk belirlemelere göre yaşamını yitiren ya da yaralanan kimsenin olmadığı bildirilen patlamanın ardından bölgede yaşayan 10 binden fazla insan tahliye edildi.

Patlamanın ardından cephaneliğin 20 kilometre çevresindeki hava sahası uçuşlara kapatılırken, bölgedeki kara ve demiryolu hatlarında ulaşım da durduruldu.

‘Patlamalar devam ediyor’

Ukrayna Başbakanı Vladimir Groysman’ın ve Ukrayna Genelkurmay Başkanı’nın bölgeye giderek incelemelerde bulunduğu belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, patlamaların devam ettiği, cephanedeki yangını kontrol altına almak için olay yerine çok sayıda itfaiye ekibinin gönderildiği kaydedildi.

Ukrayna Başbakanı Vladimir Groysman, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Çernigov’un, olağanüstü hal bölgesi olduğunu belirterek, ekiplerin bölgede çalıştığını ifade etti.

Ülkenin en büyük cephanelerinin bulunduğu Harkov ve Vinnitsa’da da geçen yıl patlamalar meydana gelmişti.