Ana SayfaGüncelErdoğan: Sağlık turizminde çok ciddi sıçrama yapacağız

Erdoğan: Sağlık turizminde çok ciddi sıçrama yapacağız

HABER MERKEZİ – AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Bilkent’teki şehir hastanesinin Aralık ayı sonu itibariyle açılacağını söyledi, “Şehir hastanelerimizle birlikte sağlık turizminde çok ciddi sıçrama yapacağız” dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis’e getirdiği ve ihraç edilen doktorları tamamen işsiz bırakacak bir maddeyi de içeren teklifin komisyonda görüşüldüğü bir dönemde ‘sağlık sektörü’ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “Sağlık, bizim 16 yıldır üzerinde hassasiyetle durduğumuz, en çok yatırım yaptığımız ve hamdolsun en güzel neticeleri de aldığımız alanların başında geliyor” dedi.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin akademik yıl açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çarpık sağlık sistemini tümüyle değiştirdik” diye belirtti ve ekledi: “Vatandaşların tamamını genel sağlık sigortası kapsamına aldık.”

Ankara Bilkent’te yapılan şehir hastanesinin tamamlandığını da belirten Erdoğan, “Aralık ayı sonu itibariyle Bilkent’teki şehir hastanemizi de açacağız” diye konuştu.

Erdoğan sözlerine ayrıca, “Dev bir şehir hastanesine Ankara kavuşmuş olacak. Şehir hastanelerimizle birlikte sağlık turizminde çok ciddi sıçrama yapacağız” diye ekledi.


Muhalifler konuşturulmadı, doktorları işsiz bırakacak madde ‘korsan oylama’ ile geçti