Ana SayfaToplumsal CinsiyetÜç çocuğu alıkoyup birine istismarda bulunan erkeğe ‘indirimsiz’ 39 yıl hapis

Üç çocuğu alıkoyup birine istismarda bulunan erkeğe ‘indirimsiz’ 39 yıl hapis

HABER MERKEZİ – Erzurum’da yaşları 7 ile 11 arasında değişen üç kız çocuğunu alıkoyup, birini cinsel istismara maruz bırakan İsrafil İ. isimli erkek 39 yıl hapse mahkum edildi. Mahkeme sanığın cezasında ‘iyi hal indirimi’ne de gitmedi.

Erzurum’un Yakutiye ilçesinde bu Haziran ayında 7, 10 ve 11 yaşlarındaki üç kız çocuğu İsrafil İ. tarafından zorla alıkonuldu.

Çocuklardan birini cinsel istismara maruz bırakan erkek, gözaltına alınarak tutuklandı.

İsrafil İ.’nin yargılandığı davanın duruşması dün Erzurum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

İsrafil İ. duruşmada kendisine yöneltilen suçlamaları reddederken, yaşananları anlatan çocuklar ve aileleri, saldırgandan şikayetçi olduklarını yineledi.

Her bir çocuk için ayrı ceza

DHA’nın haberine göre Savcı Ekrem Şakar, mahkemeye sunduğu mütalaasında sanığın, iki çocuğa karşı ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ eyleminden, diğer bir çocuğa karşı ise ‘hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘çocuğun cinsel istismarı’ eylemlerinden cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, İsrafil İ.’yi bir çocuğa karşı işlediği ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 12 yıl hapis cezasına mahkum etti.

Heyet, sanığı üç kız çocuğuna karşı ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan önce çocukların her biri için 3’er yıl hapis cezasına çarptırdı.

İstismarın çocuklara karşı işlendiğini dikkate alan heyet, cezayı 6’şar yıla çıkardı. Saldırının cinsel amaçlı gerçekleştirildiğini belirten heyet, bu cezada da yarı oranda artırım yaparak, İsrafil İ.’ye 9’ar yıl olmak üzere toplam 27 yıl hapis cezası verdi.

‘İndirim’ uygulanmadı

‘İyi hal’ indirimi uygulanmadan toplam 39 yıl hapis cezasına mahkum edilen İsrafil İ.’nin hükümle birlikte tutukluluk halinin devamı kararlaştırıldı.

Previous post
Kuzey Kore 'ultramodern' silahını başarıyla denediğini açıkladı
Next post
Sert bir krizin başlangıcına doğru: Sanayi üretimindeki düşüş devam ediyor