Ana SayfaGüncelİstanbul’a kar geliyor

İstanbul’a kar geliyor

HABER MERKEZİ – Marmara’nın batısında bu akşam, İstanbul’un batısında ise yarın kar bekleniyor.

İstanbul’da yağışların yarın karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da hafif olarak görülen sağanak, bu akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenerek, yarın akşam saatlerine kadar kuzey yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtınayla metrekareye 24 saatte 30-50 kilogram yağış bırakacak.

Yağışların yarın Avrupa yakasının yüksek kesimleriyle kentin batısında yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı öngörülüyor.

Açıklamada, “Kuvvetli yağış ile fırtınanın meydana getirebileceği olumsuzluklara (sel, su baskını, ulaşıma aksamalar, çatı uçması vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Öte yandan Marmara’nın batısındaki yağışların bugün akşam saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Çanakkale ve Tekirdağ çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışına dönmesi bekleniyor.

Yarın akşam saatlerine kadar yer yer 3-8 santimetre, Tekirdağ’ın batısıyla, Çanakkale’nin doğu kesimlerinde 10-20 santimetre civarında örtü bırakması beklenen karın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı da dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Previous post
İş cinayetleri raporu: 2018'de en az 108 mülteci/göçmen işçi yaşamını yitirdi
Next post
Yüzlerce geyik öldüren erkeğe cezaevinde her ay 'Bambi' izleme cezası