Ana SayfaEkolojiİstanbul, Tekirdağ ve Kırklareli için kar yağışı uyarısı

İstanbul, Tekirdağ ve Kırklareli için kar yağışı uyarısı

HABER MERKEZİ – Tekirdağ ve Kırklareli için yoğun kar yağışı uyarısı yapılırken, AKOM’dan yapılan açıklamada gece saatlerinden itibaren İstanbul il genelinde fırtına ile birlikte kuvvetli kar yağışı beklendiği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kırklareli ve Tekirdağ’da akşam saatlerinde itibaren yer yer yoğun kar yağışı beklendiğini açıkladı ve uyarıda bulundu.

“Tekirdağ ve Kırklareli’de bugün akşam saatlerinden sonra başlayacak kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar kuvvetli ve yer yer yoğun olacağı (15-30 cm.) beklendiğinden meydana gelebilecek buzlanma, don olayı, kuvvetli rüzgar ve tipi sonucu ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli tedbirli olunmalıdır.”

İstanbul’da gece saatlerinden itibaren kar geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) de gece saatlerinden itibaren kent genelinde fırtına ile birlikte kuvvetli kar yağışı beklendiğini duyurdu.

AKOM’dan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiler doğrultusunda, İstanbul başta olmak üzere, yurdumuzun büyük bölümü Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava ile Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisi altına giriyor. Gün boyu yağmur şeklinde görülecek yağışların akşam saatlerinden itibaren Çatalca, Silivri, Arnavutköy ve Büyükçekmece gibi batı ilçelerimizden kuvvetlenerek yer yer tipi şeklinde yoğun kar yağışı, gece saatlerinden itibaren ise il genelinde fırtına (50-95km/saat) ile birlikte kuvvetli kar şeklinde etkili olması bekleniyor. Soğuk hava fırtına, karla karışık yağmur ve kar yağışlı havanın önümüzdeki hafta ortasına kadar devam etmesi bekleniyor. İstanbul’un yüksek ve kırsal bölgelerinde kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor.”

Previous post
Evli olduğu kadını ve 7 aylık bebeğini darp eden erkek serbest bırakıldı
Next post
Usman Fırtınası: Filipinler'de yaşamını yitirenlerin sayısı 122'ye yükseldi